Poraz Budućnosti Volija u Sremskoj Mitrovici

"Protivnik je imao dobru realizaciju, „raspali” smo se i zaboravili naš zadatak", rekao je nakon meča Igor Jovović
55 pregleda 50 komentar(a)
Danilo Nikolić, Foto: Abaliga
Ažurirano: 31.01.2015. 21:43h

Najgore izdanje Budućnost Volija ove sezone u ABA ligi, rezultiralo je ubjedljivim porazom protiv razigranog Mega Leksa.

Samo do finiša prve četvrtine bila je to igra po ukusu „plavih”, jer je na semaforu stajalo 11:22.

Odgovorio je domaćin serijom 15:4 za izjednačenje (26:26).

Do odlaska na odmor gosti su imali rezultatski priključak, a u trećoj četvrtini je došlo do potpunog raspada.

Mega Leks je radio šta je htio, pa je prednost konstantno rasla do plus 22, koliko je bilo u dva navrata (72:50, 75:53).

"Čestitam Mega Leksu, jer je potpuno zasluženo pobijedio. Protivnik je imao dobru realizaciju, „raspali” smo se i zaboravili naš zadatak. Mega je bolje igrala, ovog puta nismo bili na visini zadatka", rekao je Igor Jovović, trener Budućnost Volija.

Krenuli su Podgoričani na sve ili ništa u posljednjoj četvrtini i šutevima za tri poena pokušavali su da se vrate u meč.

Nakon tri vezana uspješna šuta (Omar Kuk dvije, Suad Šehović jednu trojku), prišli su na minus osam (87:79) u 38. minutu.

Nažalost gostiju, bilo je to kratkog daha, Nenad Miljenović (košem i bacanjem) i Rade Zagorac (trojkom) odveli su svoj tim na 93:81 i u miran završetak meča.

Šehović je bio najefikasniji u poraženom timu sa 23 poena (pet trojki), a Darko Planinić i Džej Ar Rejnolds su dodali po 16.

Kod Mega Leksa blistao je Dejan Musli da dabl-dabl učinkom (25, 12 skokova).

Sjajnu rolu imao je nekadašnji član „plavih” Danilo Nikolić (16, trojke 5-4, sedam skokova), koji je jedan od junaka pobjede, a pratio ih je iskusni Marko Kešelj (18, pet skokova, pet asistencija).

"Loše smo ušli u utakmicu, a zatim podigli nivo odbrane. Veliki uspjeh za nas je pobijediti ekipu koja je druga na tabeli", kazao je krilni centar Mege Danilo Nikolić.

Mega Leks - Budućnost Voli 96:84 (26:28, 19:14, 32:17, 19:25)

Sremska Mitrovica - Dvorana: "Pinki”. Gledalaca: 1.300. Sudije: Obradović, Zurapović (BiH), Vovk (Hrvatska).

Mega Leks: Kešelj 18 (2-2), Krstić, Đoković, Jaramaz 8 (4-3), Veljković, Miljenović 8 (2-1), Jokić 8 (3-3), Simović, Zagorac 13, Nikolić 16 (1-0), Musli 25 (3-3).

Budućnost Voli: Kuk 12, Šehović 23 (3-2), Dašić 5 (2-1), Planinić 16 (4-4), Subotić 6 (4-4), Čarapić, Vitkovac, Popović 4, Ivanović, Rejnolds 16 (2-2), Paunić, Rikić 2.