Pobjede Zete 2011, Ibra i Sutjeske, odloženo na Cetinju

Poplavile svlačionice u dvorani SRC "Lovćen"
2 komentar(a)
Erste liga logo, Foto: Arhiva Vijesti
Ažurirano: 31.01.2015. 21:44h

Zeta 2011 je opravdala ulogu favorita protiv ABS Primorja i upisala je osmu pobjedu ove sezone.

Gosti iz Herceg Novog su parirali u prvoj četvrtini, a već do odmora ekipa Petra Mijovića je stekla dvocifrenu prednost koju je u nastavku povećala do 72:53.

Posljednja dionica bila je samo stvar rutine za aktuelnog vicešampiona.

Marko Mugoša je bio najefikasniji sa 23 poena uz osam asistencija, a Balša Radunović je upisao 15 (sedam skokova). U poraženom timu najbolji je bio Đorđe Dželetović (17, 10 uhvaćenih lopti).

Ibar je još jednom pokazao da teško prepušta bodove pred svojim navijačima.

Rožajci su savladali Mornar i napravili veliki korak ka plasmanu u Superligu.

Domaćin je pobjedu najavio nakon prve četvrtine, kada je imao osam poena prednosti (23:15) i do odlaska na veliki odmor uspio je da sačuva zalihu (39:32).

Sve je riješeno u trećoj dionici. Ibar je zaigrao odlično i prvi put na meču došao do dvocifrenog vođstva (60:48).

U posljednjih 10 minuta Barani su pokušavali da dođu do preokreta, ali bez uspjeha.

Vladimir Tomašević (19, dvojke 8-6) i Džonas Vejlon (17, 10 skokova) predvodili su Ibar, a kod Mornara se istakao Samjuel Koleman (24).

Košarkaši Sutjeske su odličnom igrom opravdali ulogu favorita i lako svaladali Danilovgrađane.

Nikšićani su od starta poveli i nakon prvih 20 minuta imali su 12 poena viška (49:37).

Nastavak je donio bolju igru gostiju, koji su u 28. minutu uspjeli da dođu do izjednačenja (62:62).

To je razbudilo igrače Sutjeske, koji su serijom 15:0 vratili stvari na svoje mjesto i utakmicu rutunski priveli kraju.

To je bila deveta pobjeda Nikšićana ove sezone, sa kojom su se učvrstili na prvom mjestu.

Nikola Pavlićević (16, šest asistencija) i Nemanja Vranješ (15, šest skokova) bili su najbolji kod Sutjeske.

Kod Danilovgrada sjajnu partiju prikazao je Filip Patković (28, 12-9 za dva poena), a imao je i pet uhvaćenih lopti.

Utakmica između Lovćena i Ulcinja, koja je trebalo da se odigra večers na Cetinju je odložena, a razlog je poplava u Sportskom centru „Lovćen”.

Velika količina vode poplavila je hodnike i svlačionice u velikoj dvorani i nije bilo uslova da se odigra duel. U objektu je, zbog bezbjednosti, isključena struja.

Košarkaški savez Crne Gore u dogovoru sa Lovćenom i Ulcinjom, odrediće novi termin za odigravanje utakmice.

Prije ovog meča, oba tima imaju identičan skor - po pet pobjeda i šest poraza.

Zeta 2011 - ABS Primorje 90:73 (20:19, 27:17, 25.17, 18:20)

Podgorica - Dvorana: Gimnazija „Slobodan Škerović”. Gledalaca: 150. Sudije: Kićović (Bar), Šćekić (Berane), Gušmirović (Bijelo Polje).

Zeta 2011: Agramović, Raičević 11, Bogojević 11, Otašević, Milićević, Mugoša 23, Radunović 15, Kandić 11, Kovačević, Koljević, Sjekloća 12, Ivanović 7.

ABS Primorje: Ratković 8, Dabović 4, Đokić 12, Avramovski 14, Savić, Spajić 2, Arapović 2, Kovačević 7, Novaković 5, Baćović 2, Dželetović 17, Lepetić.

Ibar - Mornar 76:68 (23:15, 16:17, 21:16, 16:20)

Rožaje - Dvorana: “Bandžovo brdo”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Jokić, Šundić, Radulović (Podgorica).

Ibar: Spenser 11, Felać 7, Vejlon 17, Kalić 7, Mijatović 7, Nurković, Hot, Marojević 6, Dautović, Zejnilović 2, Tomašević 19, Simović.

Mornar: Jelenić 2, Milićević 9, Miloš Latković 2, Vujošević 2, Milan Latković, Milošević 7, Vilson 5, Popović, Mandić, Koleman 24, Korać 17, Vušović.

Sutjeska - Danilovgrad 100:75 (26:20, 23:17; 24:25, 27:13)

Nikšić - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Lakićević (Budva), Radinović (Podgorica).

Sutjeska: Pavlićević 16, Đurović 12, Kovač 2, Čvorović 5, Vujović 3, Ilić 12, Spasojević 7, Arsić 8, Žižić 5, Ljujić 9, Ćalić 6, Vranješ 15.

Danilovgrad: Dragović, Misinezović 2, Skendžić, Nikaljević 5, Lalić 16, Kuveljić 11, Jovović 2, Radonjić, Milošev, Radanović, Patković 28, Jovanović 11.