Budućnost prokockala pobjedu, Kalinić osvojio "Moraču"

60 pregleda 0 komentar(a)
KK Budućnost - KK Crvena zvezda, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 26.01.2015. 19:03h

Budućnost Voli je u šokantnom meču izgubila od Crvene zvezde, i to pogotkom Nikole Kalinića šest sekundi prije kraja kada je odbijenu loptu poslije promašenog slobodnog udarca Markusa Vilijamsa sproveo u koš.

Na kraju je bilo 77:76 za Beograđane, koji su tako nastavili seriju nepobjedivosti u ABA ligi jer mi je ovo 19. trijumf u isto toliko kola.

Budućnost je bila blizu da sruši "crveno-bijele", jer je 52 sekunde prije kraja imala četiri poena prednosti. Ipak, ušlo se u penal-završnicu, a Zvezda je ovog puta jednostavno bila srećnija, pa je slavila u "Morači" prvi put još od januara 2004. godine u regionalnom takmičenju.

Džej Ar Rejnolds je sa 18 poena bio najefikasniji u sastavu Budućnosti, Bojan Subotić je dodao 14, a Darko Planinić i Suad Šehović po devet...

Kod pobjednika, Markus Vilijams je postigao 19 (šest asistencija), Majk Cirbes je upisao 18 (6-6 za dva), uz šest skokova, a dvocifren učinak je imao i Čarls Dženkins (17).

Budućnosti je ovo četvrti poraz u regionalnom takmičenju ove sezone, a drugi od lidera.

"Očekivali smo tvrd i težak meč. Morali smo da budemo pametniji u nekim situacijama u finišu. Stvorili smo veliku razliku, a Zvezda se vratila na individualni kvalitet Vilijamsa. Nakon toga je bilo kako treba. Oni su zonskom odbranom pokušali da spuste ritam. Kada smo imali četiri poena prednosti bile su neke sporne odluke, a Zvezda je imala više sreće. Teško je kada se na ovakav način izgubi, ali nema razloga da očajavamo. Idemo dalje, okrećemo se narednim utakmicama", rekao je trener Budućnosti Igor Jovović.

Budućnost Voli - Crvena zvezda 76:77 (24:23, 17:11, 13:28, 22:15)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Radović, Hordov (Hrvatska), Boltauzer (Slovenija).

Budućnost Voli: Kuk 8 (2-1), Šehović 9 (5-3), Dašić 6, Planinić 9 (1-1), Subotić 13 (4-4), Čarapić, Vitkovac 7 (2-1), Popović 1 (2-1), Ivanović 5 (2-1), Rejnolds 18 (9-8), Paunić, Rikić.

Crvena zvezda: Vilijams 19 (6-3), Rebić, Dangubić, Mitrović 8 (2-1), Lazić 3, Blažič, Kalinić 6, Marjanović 6 (2-2), Tejić, Dženkins 17 (2-2), Jović, Cirbes 18 (8-6).

TOK MEČA

76:77 - Kalinić je pogodio "iz odbojke" nakon što je Vilijams promašio drugo slobodno bacanje.

Rejnolds je nakon toga krenuo u napad, pokušao da pogodi trojku preko ruke, ali nije uspio.

Faul Vitkovca nad Vilijamsom na šest sekundi do kraja.

76:74 - Kuk.

Kuk je promašio prvo slobodno bacanje.

Dženkins je faulirao Kuka (0.13).

75:74 - Dženkins siguran sa linije bacanja. Tajm-aut Jovocića na 15,9 sekundi do kraja.

Paunić je faulirao Dženkinsa (0,15)

Faul u napadu Planinića, njegov peti. Tajm-aut Radonjića. Do kraja je ostala još 21,4 sekunde.

75:72 - Cirbes je dao jedno bacanje (0.41)

75:71 - Šehović siguran (52,7).

Ofanzivni skok Šehovića i faul Kalinića koji će imati dva bacanja.

73:71 - Kalinić nakon kontranapada (1.21).

73:69 - Cirbes je pogodio oba bacanja.

Faul Šehovića nad Cirbesom. Bacanja za Njemca (1.33).

73:67 - Šehović pogađa trojku (1.53).

70:67 - Cirbes je zakucao.

70:65 - Rejnolds je jednom bio precizan (2.36)

Rejnolds je ukrao loptu Blažiču i iznudio faul. Opet ide na liniju slobodnih bacanja.

69:65 - Rejnolds je opet siguran (2.47)

Faul Cirbesa nad Rejnoldsom koji će imati bacanja.

67:65 - Kuk pogađa trojku (3.45).

Vilijams je pogriješio. Napad za Budućnost (4.04).

Cirbes je blokirao Planinića.

64:65 - Cirbes je dao jedno bacanje (4.43 do kraja), a onda napravio faul.

Dva bacanja će imati Cirbes.

Planinić je faulirao Blažiča.

64:64 - Cirbes (6.14), i to su prvi poeni Zvezde u posljednjoj četvrtini.

Šehović nije pogodio trojku.

Novih 14 sekundi za napad Budućnosti (6.38).

Faul Kalinića nad Šehovićem.

64:62 - nova trojka Subotića.

Domaćin se opet odbranio.

61:62 - Rejnolds siguran.

Dženkins je faulirao Rejnoldsa. Budućnost se potpuno vratila u meč.

59:62 - trojka Subotića (8.52). Tajm-aut Radonjića.

Odbranila se Budućnost.

56:62 - Subotić je pogodio oba (9.29).

Dva bacanja za Subotića.

Dženkins je promašio zakucavanje iz kontranapada.

Kraj treće četvrtine.

54:62 - simultanka Vilijamsa, koji je dao i četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja u ovom dijelu igre. Dao je ukupno 18 poena, od čega 16 u trećoj četvrtini, i to nakon što je Budućnost imala 15 poena prednosti.

54:59 - Vilijams je pogodio trojku.

Sada je pogriješio Rejnolds. Budućnost je pogubljena u napadu u drugom dijelu treće dionice.

54:56 - Vilijams (1.07).

54:54 - Mitrović je pogodio novu trojku, a onda je Ivanović pogriješio u vođenju lopte.

54:51 - Ivanović je pogodio jedno bacanje.

53:51 - Mitrović.

53:49 - Ivanović opet pogađa za dva poena.

51:49 - trojka Dženkinsa.

51:46 - Ivanović je prekinuo seriju Zvezde i pogodio preko Marjanovića.

Dva slobodna bacanja imaće Paunić i oba je promašio.

Zvezda je napravila seriju 12:0 nakon što je Budućnost povela sa 15 poena razlike.

49:46 - trojka Vilijamsa (4.18) i Jovović traži tajm-aut.

Marjanović je izblokirao Planinića.

49:43 - Vilijams je pogodio dva bacanja (4.53)

Vilijams ima tri bacanja poslije faula Šehovića.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Budućnost Voli ima prednost protiv Crvene zvezde nakon prvih 20 minuta (41:34).

Darko Planinić i Čedomir Vitkovac su postigli po sedam poena za domaćina, Vladimir Dašić je upisao šest, dok se kod Zvezde istakao Majk Cirbes - uknjižio je 10 pogodaka, i to bez promašaja (4-4 za dva poena, bacanja 2-2), a imao je i tri skoka.

Udarni tandem Beograđana Markus Vilijams - Boban Marjanovi, postigao je ukupno osam poena (Amerikanac dva), a obojica su igrala po nepunih osam minuta...

Budućnost je u drugoj četvrtini "stegla" odbranu i stigla do najveće prednosti od sedam poena.

Kraj prvog poluvremena.

Tajm-aut je tražio trener Crvene zvezde, nakon kojeg Dženkins nije pogodio.

41:34 - Subotić pogađa trojku (18.4).

38:34 - Kalinić (41.7 sekundi do kraja). Tajm-aut Budućnosti.

38:32 - Popović je dao jedno bacanje (1.22).

Faul Vilijamsa nad Popovićem koji će imati dva slobodna bacanja.

Vilijams nije pogodio bacanje.

37:32 - Vitkovac je pogodio, a onda i dobio tehničku grešku.

35:32 - Cirbes zakucava poslije asistencije Vilijamsa (2.04).

Radonjić je tražio tajm-aut. Budućnost je u seriji 9:0. Zvezda nije dala koš tri minuta i 27 sekundi.

35:30 - Vitkovac (2.22).

33:30 - Rejnolds (2.38).

Tehnička greška Dejanu Radonjiću zbog prigovora.

32:30 - Subotić pogađa bacanja, Budućnost opet vodi.

Subotić ide na liniju slobodnih bacanja nakon faula Dangubića (4.00).

30:30 - oba bacanja je pogodio Rejnolds.

Cirbes je faulirao Rejnoldsa (4.45).

28:30 - Planinić (5.20).

Kuk je na terenu, kao i Aleksa Popović.

26:30 - Lazić je pogodio za tri poena (5.49).

Kalinić je sjajno blokirao Planinića na ziceru. Aut za Zvezdu.

Napad ima Crvena zvezda (6.46).

Paunić je napravio faul nad Kalinićem.

26:27 - Dašić (7.52).

Blažič je faulirao Paunića. Tajm-aut.

Zvezda je u seriji od 7:0 predvođena Cirbesom koji je postigao osam poena ukupno.

24:27 - Cirbes (8.49).

24:25 - Mitrović (9.30)

Kraj prve četvrtine

24:23 - Cirbes.

24:21 - Dašić

22:21 - Cirbes.

Faul Rikića nad Cirbesom koji ide na liniju slobodnih bacanja na 47,8 sekundi do kraja četvrtine.

22:19 - Cirbes (1.21).

22:17 - Dašić.

20:17 - Kuk.

18:17 - Marjanović sa linije bacanja.

Rejnolds nije pogodio. Budućnost je u seriji od 7:0, ali će sada Marjanović imati dva bacanja (2.25).

18:15 - Vitkovac (3.00)

16:15 - Planinić.

15:15 - Planinić je pogodio i imaće dodatno slobodno bacanje (3.35)

Planinić je odigrao odličnu odbranu nad Marjanovićem i natjerao ga na grešku.

13:15 - Rejnolds (4.02)

11:15 - Dženkins (4.25)

Vitkovac je izblokirao Mitrovića i ostale je 4,2 sekunde do kraja napada Zvezde.

Planinić je napravio grešku u koracima (4.58).

11:13 - Kuk je pogodio sa distance.

9:13 - drugo bacanje je pogodio Mitrović.

Mitrovića je faulirao Vitkovac i kapiten Zvezde će imati dva slobodna bacanja.

Budućnost nije pogodila, Zvezda ima novi napad.

9:12 - Marjanović (6.10).

9:10 - Vitkovac je dao jedno od dva bacanja.

Bacanja za Vitkovca.

Zvezda je na šest minuta i 44 sekunde do kraja prve četvrtine ispunila bonus.

8:10 - Dženkiks (6.54).

Šehović nije dao slobodno bacanje, ali napad i dalje imaju "plavi".

8:8 - Šehović pogađa trojku uz faul Vilijamsa (7.14).

5:8 - Vilijams (7.22)

5:6 - Dženkins.

5:4 - Šehović je pogodio samo jedno bacanje.

4:4 - Marjanović se upisao.

4:2 - Rejnolds je uzvratio istom mjerom.

2:2 - Dženkins sa distance

2:0 - Pogodio je Planinić na pas Kuka.

Utakmica je počela, prvi napad u ispunjenoj "Morači" ima Budućnost.

Budućnost Voli nije poražena od Crvene zvezde u Podgorici u ovom takmičenju još od 2004. godine, beogradski tim ove sezone u ABA ligi nema nijedan jedini poraz u 18 mečeva.

Pred veliki derbi u "Morači" sigurno je samo da nakon ove utakmice jedna velika serija mora da padne.

"Crveno-bijeli" su dosadašnji dio regionalnog takmičenja odigrali bez greške i već su praktično osigurali prvo mjesto pred plej-of, dok je Budućnost na drugoj poziciji s tri poraza.

Upravo je Zvezda jedna od tri ekipe koja je ove sezone na Jadranu savladala "plave", uz Cedevitu, koja je bila bolja u Podgorici, i Metalac u Valjevu.

Budućnost bi eventualnim trijumfom napravila veliki korak ka drugoj poziciji pred doigravanje.

Izabranici Igora Jovovića trenutno, uz meč manje od Cedevite koja je na trećem mjestu, imaju dvije pobjede više.