Portland bolji od Vašingtona, Pirs ušao u istoriju

Krilni igrač Vizardsa došao do brojke od 2.000 ubačenih trojki u karijeri
Lamarkus Oldridž, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 25.01.2015. 07:04h

Nakon dva vezana poraza, Portland se radovao, a savladan je Vašington. Blejzersi su nakon prvog poluvremena imali deset poena minusa (45:55) i u nastavku su jurili prednost rivala.

Do kraja treće dionice uhvatili su priključak, a meč su defitivno riješili minur prije kraja, kada je Majers Lenard pogodio trojku zab 97:91.

Centar Lamarkus Oldridž je bio najbolji kod domaćina sa 26 poena i devet skokova, Damijan Lilard je dodao 20 (sedam asistencija, a Vesli Metjuz 19.

U poraženom timu istakli su se Džon Vol (25, devet asistencija) i Pol Pirs (19, trojke 4-3).

Tako je nekadašnji član Bostona došao do brojke od 2.000 ubačenih trojki u karijeri i postao je tek četvrti igrač u istoriji kome je to pošlo za rukom.

Prije njega to su uradili Reaj Alen, Redži Miler i Džejson Teri.

Memfis nije imao problema protiv Filaldelfije, a sve je riješeno već do poluvremena kada je na semaforu stajalo 60:41.

U nastavku je domaći sastav mirnom igrom sačuvao vođstvo uz dabl-dabl učinak Zeka Rendolfa (17, 14 skokova).

Džef Grin je upisao 18, a Vins Karter 13 koševa. Džerami Grant (16) i Majkl Karter-Vilijams (10) su bili jedini dvocifreni kod Siksersa.

Njujork se nakon tri uzastopne pobjede vratio na stari put, poražen je od Šarlota.

I bez pomoći najboljeg igrače Kembe Vokera, koji ima problema sa koljenom, domaćin je slavio, a najzaslužniji je bio Brajan Roberts, koji je u finišu bio siguran sa linije penala.

Meč je završio sa 17 poena, a tri manje je dao Džerald Henderson. Tim Hardavej (26) je bio najbolji kod Niksa.

Juta je furioznom drugom četvrtinom, koju je dobila 33:16, obezbijedila pobjedu u duelu sa Bruklinom.

Pet igrača je imalo dvocifren broj poena, a najefkasniji je bio Gordon Hejvord (24).

Džeret Džek (16) i Mejson Pluml (11) su bili najefikasniji kod Netsa.