Oklahoma ponizila Orlando

4 komentar(a)
Kevin Djurent, Foto: Beta AP
Ažurirano: 19.01.2015. 02:58h

„Gromovi“ su sijevali na Floridi - Oklahoma je dala čak 79 poena u prvom poluvremenu i lagano savladala Orlando (127:99).

Blistao je Kevin Djurent, kojem su nedostajale dvije asistencije za tripl-dabl (21 poen, 11 skokova), a odlični su bili i Rasel Vestrbuk (17), Serž Ibaka i DIon Vejters (po 16)...

U sivili domaćeg tima se uklopio i Nikola Vučević, koji je upisao 16 poena, uz loš šut iz igre (19-7) i sedam skokova za 26 minuta. Najefikasniji je bio Viktor Oladipo (23).

San Antonio je u čitavom meču dao 10 koševa više nego Oklahoma za prva 24 minuta, ali je zato primio 10 manje laganu pobjedu nad Jutom (89:69).

U utakmici malih brojki, Tijago Spliter je bio najefikasniji sa 14 poena, a najbolji učinak je imao „džezer“ iz Francuske, Rudi Gober, koji je upisao 13 pogodaka, 18 uhvaćenih lopti i četiri blokade.

Nju Orleans je savaladao Toronto (95:93), a koš odluke u Kanadi dao je Tajrik Evans, koji je 1,6 sekundi prije kraja pogodio polaganje.

Orlando - Oklahoma 99:127 (Oladipo 23 p, Vučević 16 p, 7 sk - Djurent 21 p, 11 sk, 8 as)

San Antonio - Juta 89:69 (Spliter 14 p - Gober 13 p, 18 sk, 4 bl)

Toronto - Nju Orleans 93:95 (Derozan 22 p, Džonson 14 p, 10 sk - Ažinsa 22 p, Evans 20 p)