Budućnost Voli lako nadvisila Cibonu

77 pregleda 19 komentar(a)
Čedomir Vitkovac, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 18.01.2015. 18:04h

Lakše nego što se očekivalo, košarkaši Budućnost Volija savladali su Cibonu i napravili veliki korak ka osvajanju drugog mjesta pred doigravanje za titulu.

Gosti su vodili tokom svih 40 minuta i aktuelni šampion nije imao ni minimum šansi da dođe do slavlja.

Na pobjedu Podgoričana mirisalo je već nakon prve četvrtine, kada su stekli dvocifrenu prednost (21:11) koju su bez ikakvih problema ne samo sačuvali, već i povećali do kraja.

Sredinom posljednje četvrtine, Zagrepčani su imali minus od 20 poena (55:75) i uspjeli su samo da ublaže poraz.

"Mislim da smo bili bolji i zasluženo trijumfovali. Bilo je izuzetno iscrpljujuće jer smo prije koji dan igrali zahtjevnu utakmicu sa Gran Kanarijom, ali smo sada bili izuzetno kvalitetni u odbrani, što nam je dalo potrebno samopouzdanje i na kraju donijelo zasluženu pobjedu”, rekao je nakon meča trener gostiju Igor Jovović.

Do ključne prednosti u prvoj četvrtini, “plavi” su stigli zahvaljujući odličnom šutu za tri poena, kada su pogodili pet puta iz devet pokušaja. Džej Ar Rejnolds je bio uspješan tri, a Suad Šehović dva puta.

Nakon toga Cibona se nekoliko puta vraća, smanjivala je minus na pet, šest poena, ali bi Budućnost Voli svaki put odgovarala i opet stizala do opipljivije prednosti.

Maksimalnih plus 20 (75:55), Podgoričani su dostigli nakon trojke Vladimira Dašića.

"U većem dijelu utakmice smo stizali razliku koja je od prve četvrtine bila desetak poena. Moram da čestitam svojim igračima, jer su se borili, ali Budućnost je prava, kvalitetna ekipa i zasluženo su nas dobili”, bio je iskren Slaven Rimac, strateg Cibone.

Pet igrača u pobjedničkom timu su bila dvocifrena, a najbolji je bio Omar Kuk sa 13 poena i 11 asistencija. Dašić je upisao 18 koševa.

U domaćem timu najbolji je bio Jure Lalić (15, sedam skokova), a pratio ga je Marko Jagodić-Kuridža (14).

Cibona - Budućnost Voli 67:84 (11:21, 19:19, 20:21, 17:23)

Zagreb - Dvorana: “Dražen Petrović”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Pukl, Javor i Jeršan (Slovenija).

Cibona: Kus, Krušlin 6, Skokna, Rozić 13 (2-2), Jagodić-Kuridža 14 (3-2), Slavica, Lalić 15 (8-5), Mavra 2 (2-2), Siriščević 6, Žižić, Gabrić, Ilijevski 11 (1-1).

Budućnost Voli: Kuk 13 (1-1), Šehović 15 (3-2), Dašić 18 (3-1), Planinić, Subotić 11, Čarapić, Vitkovac 5 (6-5), Popović, Ivanović, Rejnolds 9, Paunić 11, Rikić 2.