Partizan slavio u Valjevu za petu pobjedu u nizu

2 komentar(a)
ABA liga logo, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 17.01.2015. 23:11h

Partizan je večeras u Valjevu savladao Metalac 83:72 i petom pobjedom u nizu napravili veliki korak ka plasmanu u plej-of regionalne Jadranske lige.

Izabranici Duška Vujoševića očekivano su osvojili bodove, ali su do njih došli mnogo teže nego što pokazuje rezultat.

Metalac je pružio sjajan otpor favoritu, posebno u trećoj četvrtini, kada je prešao u vođstvo (49:48). Valjevci, međutim, niJEsu imali snage za iznenađenje, a konačno su poklekli četiri minuta prije kraja kada su Pavlović, Milosavljević i Mačvan bili precizni za pobjedu crno-bijelih.

Tim Partizana do uspjeha su predvodili Mačvan sa 15, Pavlović s 14 i Milutinov, Milosavljević i Gagić sa po 13 poena, dok su kod domaćina najefikasniji bili Ljubičić sa 19 i Kutlešić sa 16. Mega izgubila od Olimpije, Solnok zabilježio osmu pobjedu

Olimpija je bila bolja od Mega Leksa sa 85:75. Olimpiji je ovo bio deveti trijumf, a Megi treći uzastopni poraz.

Olimpija je trijumfom u Stožicama prekinula seriju od pet uzastopnih poraza. Mega je vodila u prvoj četvrtini, ali je domaći tim do kraja prve dionice uspio da priđe na poen zaostatka, da bi Olimpija u drugoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost i mirno je sačuvala do kraja.

Olimpiju je predvodio Alen Omić sa 20 poena i 12 skokova, a najefikasniji u Megi bili su Marko Kešelj i Dušan Čantekin sa po 15 poena.

Solnok je u gostima pobijedio Levski sa 82:61 i tako zabilježio osmu pobjedu. Levski je ostao posljednji sa samo jednim trijumfom.

Rezultati 18. kola

Olimpija - Mega Vizura 85:75 (20:21, 29:18, 19:20, 17:16)

Levski - Solnok 61:82 (12:20, 14:18, 17:20, 18:24)

Metalac - Partizan 72:83 (17:25, 21:20, 22:18, 12:20)

MZT Skoplje - Krka Novo Mesto 60:72 (11:18, 11:14, 24:19, 14:21)

Sjutra

Cibona - Budućnost Voli

Igokea – Cedevita

Ponedjeljak

Crvena zvezda - Zadar.

Tabela: Crvena zvezda 17-0, Budućnost Voli 14-3, Partizan 11-7, Cedevita 11-6, Olimpija 9-9, Cibona 9-8, Solnok i Metalac 8-10, Krka 8-10, Mega Leks 7-11, Zadar 8-8, MZT 6-12, Igokea 5-12, Levski 1-16.