Teodo savladao Peć

75 pregleda 0 komentar(a)
Teodo, Foto: Facebook
Ažurirano: 14.01.2015. 19:07h

Teodo je uspjelo da pred svojim navijačima savlada košarkaše Peći i na taj način im se revanšira za poraz iz prvog dijela sezone.

Prva četvrtina nije nagovještavala pozitivan ishod za domaćina, jer su izabranici Borisa Kurtovića stekli 11 poena prednosti (14:25).

Veliki minus je, međutim, trgnuo Tivćane, koji su zaigrali bolje i prednost rivala se topila.

Zahvaljujući Mašanu Vrbici, koji je vezao sedam poena, Teodo je u 19. minutu stiglo do izjednačenja (37:37), a Aron Mičel je omogućio minimalnu prednost na poluvremenu (41:40).

U drugom poluvremenu igra koš za koš, a ključnu prednost domaćin je stekao u 36. minutu kada je Aleksandar Radulović poentirao za maksimalnih plus 10 (70:60).

Peć je do kraja utakmica pokušavala da uradi nešto više, ali bez uspjeha.

Danilo Šibalić je predvodio Teodo sa 19 poena, a pratili su ga Radulović (16), Marko Mijović (13, šest asistencija) i Vrbica (12, pet asistencija, trojke 5-3).

U poraženom timu najbolji je bio Drilon Hajrizi (23, trojke 8-4).

Najbolji igrač gostiju Samir Šaptahović nije imao svoje veče, za dva poena je šutiurao 2-0, a trojke 8-0.

Ovo je za Tivćane drugi trijumf u Balkanskoj ligi, čime su ostali u trci za plasman u drugi krug.

Do kraja ih čekaju još dva meča, gostovanje u Kumanovu i okršaj sa Sutjeskom u “Župi”.

Teodo - Peć 78:71 (14:25, 27:15, 17:15, 20:16)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 600. Sudije: Bijedić, Kunošić, Karović (BiH).

Teodo: Sarić, Mičel 9, Pekić, Vrbica 12, Mijović 13, Radulović16, Subotić 7, Lončar, Jocović, Džonson 2, Šibalić 19, Krivokapić.

Peć: Bećiri, Radoni, Rugova 6, Grapci, Šima 2, Hajdari, Hajrizi 23, Brkić 13, Kaduša, Petković 15, Šaptahović, Veseli 12.