Gasol prekinuo dramu u Tenesiju

Španac je početkom drugog produžetka vezao sedam poena i pogurao “grizlije” ka 26. pobjedi.
62 pregleda 0 komentar(a)
Mark Gasol i Aleksej Ljenj, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.01.2015. 08:48h

Drama u Tenesiju je trajala dva sata i 55 minuta, a Memfis je tek nakon dva produžetka slomio otpor Finiksa i slavio sa 122:110.

Igrač odluke bio je Španac Mark Gasol, koji je početkom drugog produžetka vezao sedam poena i pogurao “grizlije” ka 26. pobjedi.

Zanimljivo je da je Gasol bio gotovo neprimetan do posljednjih pet minuta, jer je do produžetka iz igre pogodio tek dva puta iz 10 pokušaja.

Utakmicu je, ipak, završio sa dvocifrenim učinkom (12 koševa), ali znatno ispod svoje uobičajene norme.

Za razliku od Gasola, konstantno dobar bio je Zek Rendolf sa 27 poena i 17 skokova, a značajan doprinos pobedi dao je i Majk Konli sa 25 koševa i osam asistencija.

Na suprotnoj strani bolji od ostalih bili su Ajzea Tomas sa 20 i Markif Moris sa 17 pogodaka.

Oba tima su imala šuteve za pobjedu - u regularnom toku su redom promašivali Konli, Gasol i Rendolf, a u prvom produžetku bek Sansa Erik Bledso.

Klivlend bez Lebrona Džejmsa je bio nemoćan i na gostovanju Sakramentu, dok su u Los Anđelesu izgubili i Klipersi i Lejkersi. Grad anđela su osvojili Majami i Portland.

Atlanta - Vašington 120:89

LA Klipers - Majami 90:104

Memfis - Finiks 122:110 - poslije dva produžetka

Sakramento - Klivlend 103:84

LA Lejkers - Portland 94:106