Orlando izgubio, Vučević upisao novi dabl-dabl, Golden Stejt ne zna za prepreku

1 komentar(a)
Drejmond Grin, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.01.2015. 07:49h

U duelu ekika koje imaju dvostruko više poraza nego pobjeda, slavio je domaćin - iako je odmarao Kobi Brajant, Los Anđeles Lejkersi su savladali Orlando 101:84, a Nikola Vučević je bio najbolji pojedinac u gostujućem timu, upisavši novi dabl-dabl.

Centar crnogorske reprezentacije je za skoro 28 minuta igre zabilježio 14 poena (šut iz igre 12-6, sa linije bacanja 2-2), 11 skokova, te po asistenciju i ukradenu loptu.

Poražen je i Čikago, u gostima od Vašingtona 102:96, a Nikola Mirotić je za Bulse, za 14 minuta i 16 sekundi igre, upisao šest poena (šut za dva poena 3-1, za tri poena 1-1, sa linije bacanja 2-1), pet skokova, te po asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Nikola Peković je i dalje van terena zbog povrede, a njegova Minesota je poražena od od Milvokija 98:84.

Golden Stejt je savladao Klivlend sa 112:94 i stigao do 29. pobjede u sezoni u kojoj je doživio samo pet poraza.

Trio Klej Tompson, Stefon Kari i Drejmond Grin postigao je 57 od ukupno 12 koševa "ratnika", a prednjačio je Tompson sa 24 poena. Samo koš manje ubacio je Kari koji je, pritom, imao i deset asistencija, dok je učinak Grina iznosio deset poena, 11 skokova i osam asistencija.

Sa druge strane, Lebron Džejms je propustio i ovaj meč zbog povrede što itekako utiče na rezultate Klivlenda koji je bez Džejmsa odigrao sedam utakmica, a dobio samo jednu!

U Džejmsovom odsustvu priliku da se iskažu dobijaju zato drugi, a jutros ju je najbolje iskoristio Džej Ar Smit sa 27 koševa.

Četiri manje ubacio je Kajri Irving, dok je Kevin Lav ostvario još jedan "dabl-dabl" učinak - 17 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Šampion San Antonio je zahvaljujući kanonadi trojki u posljednjoj četvrtini uspio da izvuče pobjedu kod kuće protiv Finiksa (100:95).

Uoči posljednjih 12 minuta meča, naime, Sunsi su imali prednost 69:59, ali Spursi su četvrtu četvrtinu dobili sa 41:26 i ostvarili važnu pobjedu.

Deni Grin je sa 20 pogodaka bio prvo ime San Antonija, dok su Pi Džej Taker i Erik Bledso ubacili po 19 za goste.

San Antonio je sada sedmi na Zapadu sa skorom 22-15, dok su Sansi osmi sa 22-17.

San Antonio - Finiks 100:95 (Grin 20 p, Mils 15 p - Taker 19 p, Bledso 19 p, G. Dragić 17 p)

Nju Orleans - Memfis 106:95 (Holidej 23 p, Evans 21 p - Konli 19 p, M. Gasol 19 p)

Indijana - Boston 107:104, nakon produžetka (Hibert 19 p, Majls 17 p - Bredli 23 p, Bas 17 p)

Bruklin - Filadelfija 88:90 (Lopes 18 p, Plamli 15 p - Kovington 20 p, Mbah a Moute 16 p)

Detroit - Atlanta 103:106 (Koldvel-Pop 20 p, Singler 16 p - Horford 19 p, Milsap 17 p)

Oklahoma siti - Juta 99:94 (Djurent 32 p, Vestbruk 25 p - Hejvord 27 p, Fejvors 22 p)

Vašington - Čikago 102:86 (Gortat 21 p, 13 sk, Bil 17 p - Rouz 19 p, Bruks 16 p)

Milvoki - Minesota 98:84 (Najt 14 p, Henson 12 p - Vigins 20 p)

Sakramento - Denver 108:118 (Kazins 32 p, Gej 22 p - Loson 22 p, Aflalo 22 p)

Los Anđeles Lejkers - Orlando 101:84 (Lin 18 p, Buzer 12 p, 14 sk - Vučević 14 p, 11 sk, Oladipo 17 p, Heris 15 p)

Golden Stejt - Klivlend 112:94 (Tompson 24 p, Kari 23 p - Smit 27 p, Irving 23 p)