Zvezda nemoćna u Tel Avivu, Rejes perfektan protiv Galate

CSKA je u „revolveraškom obračunu” savladao Laboral Kuću (99:90) i upisao 12. pobjedu u isto toliko mečeva u Evroligi ove sezone.
Nikola Kalinić, Foto: Www.euroleague.net
Ažurirano: 08.01.2015. 21:56h

Top 16 faza Evrolige je još prevelik zalogaj za Crvenu zvezdu - košarkaši Dejana Radonjića su doživjeli i drugi poraz, ovog puta od Makabija u dvorani koja odnedavno nosi naziv „Menora Mivtačim arena” (dugogodišnji sponzor je bila „Nokia”).

Ponos Izraela je vodio od početka, ali je vicešampion Srbije držao priključak do sredine posljednje četvrtine, kada je Makabi stekao nedostižnih 13 poena viška (68:55).

Pet igrača domaćeg tima je imalo dvocifren učinak, a najbolji je bio Brajan Rendl sa 16 poena, devet skokova i četiri ukradene lopte. Zvezdu su predvodili Nikola Kalinić sa 18 pogodaka i Markus Vilijams sa 13, uz devet asistencija.

U grupi E je igrao i Real i u Madridu lako izašao na kraj sa Galatasarajem (93:78).

Blistao je prekaljeni centar Felipe Rejes, koji je upisao 22 poena i 11 uhvaćenih lopti, a odlični su bili i Rudi Fernandes (15), Serhio Rodriges (13) i Serhio Ljulj (12). Zoran Erceg (17) je ponovo bio najbolji u timu Ergina Atamana.

Soni Vims je ubacio 22 koša, Miloš Teodosić 18, Nando de Kolo 17, a na drugoj strani je odskočio Majk Džejms sa 19. Tim iz Baskije je imao 49 skokova, od čega čak 23 u napadu. To mu je klupski rekord, baš kao i Moskovljanima 10 blokada.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, Olimpijakos je u drugom pregazio Emporio Armani i slavio sa 81:58.