Vučević ne može sve sam

6 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.01.2015. 08:08h

Uprkos još jednom sjajnom individualnom učinku crnogorskog centra Nikole Vučevića, koji je ostvario novi dabl-dabl, 20 poena (18-8) i imao je 11 skokova, tri ofanzivna i dvije asistencije, Orlando je doživio novi poraz. Bolji je bio domaćin iz Kolorada, Denver (93:90), pa su "magični" doživjeli i četvrti uzastopni poraz.

A Vučevićev imenjak Mirotić uklopio se u sivilo svoje ekipa, Čikaga, u teškom porazu od Jute, i to pred svojom publikom (97:77). Mirotić je za 22 minuta na parketu postigao dva koša, uz po asistenciju, skok i blokadu, ali i dvije izgubljene lopte. Naš treći centar u NBA, Nikola Peković još pauzira zbog povrede, a Minesota ruši negativne rekorde (13. poraz u nizu). Ovog puta je sa parketa "vukova" cijeli plijen odnio Finiks (111:113). Poput "vukova" i povredama desetkovani Njujork je upisao 13. uzastopni neuspjeh u duelu sa sjajnim Vašingtonom.

A u gradskom derbiju Los Anđelesa, Klipersi su razbili Lejkerse, iako su posljednju četvrtinu izgubili sa 11 razlike. Klipersi su slavili sa 114:89, a nije se proslavio Kobe Brajant, koji je pogodio samo dva puta iz 12 pokušaja za svega četiri poena. Slavio je ubjedljivo i Golden stejt, koji je jednoj od najboljih odbrana u ligi ubacio čak 117 koševa. "Ratnici" su protiv Indijane zadržali i prosjek od 15 poena u pobjedama nad ekipama sa Istoka.

Da ne može bez Kralja Džejmsa jasno je i Klivlendu. Bez prve zvijezde "kavsi" su sinoć od Hjustona izgubili peti, od šest mečeva bez Džejmsa na parketu. On je najavio povratak već 15. januara.

Šarlot - Nju Orleans 98:94 (Voker 31 p - Dejvis 32 p, 12 sk)

Klivlend - Hjuston 93:105 (Irving 38 p, Lav 17 p, 16 sk - Harden 21 p, Haurad 17 p, 19 sk)

Filadelfija - Milvoki 77:97 (Roten 12 p - Pačulija 11 p, 12 sk)

Vašington - Njujork 101:91 (Gortat 12 p, 11 sk - Kalderon 17 p)

Atlanta - Memfis 96:86 (Tig 25 p, Antić 13 p - Konli 17 p)

Bruklin - Boston 81:89 (Plamli 16 p, 12 sk, Teletović 6 p - Bredli 21 p)

Čikago - Juta 77:97 (Batler 16 p, 11 sk, Mirotić 2 p - Fejvors 20 p, 11 sk, Gober 11 p, 14 sk, 5 bl)

Dalas - Detroit 95:108 (Novicki 19 p - Monro 27 p, 18 sk)

Denver - Orlando 93:90 (Louson 23 p - Vučević 20 p, 11 sk)

Minesota - Finiks 111:113 (Mo Vilijams 23 p, 11 as - G. Dragić 25 p)

Sakramento - Oklahoma 104:83 (Gek 28 p, 9 sk - Ibaka 11 p, 10 sk, 8 bl)

Golden Stejt - Indijana 117:102 (Tompson 40 p - Hil 21 p)

LA Klipers - LA Lejkers 114:89 (Grifin 27 p, Pol 24 p, 11 as - Klarkson 14 p)