Klivlend nemoćan protiv Atlante bez Džejmsa

NBA, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.12.2014. 07:46h

Košarkaši Atlante pobijedili su u na svom terenu u NBA ligi ekipu Klivlenda sa 109:101, koji je bio bez svoje prve zvijezde Lebrona Džejmsa.

Atlantu je do pobjede predvodio Pol Milsap sa 26 poena, dok je Klivlend bio bez svoje prve zvijezde Lebrona Džejmsa, koji je propustio utakmicu zbog manje povrede lijevog koljena.

Džef Tig je u Atlanti dodao 23 poena, dok je startni centar u odsustvu Ola Horforda, Pero Antić postigao pet. Najefikasniji u Klivlendu bio je Kajri Irving sa 35 poena.

Aktuelni šampion San Antonio poražen je u gostima od Memfisa sa 95:87, a domaćina je predvodio odlični Majk Konli sa 30 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Mark Gasol je za Memfis dodao 17 poena, dok su u San Antoniju najefikasniji bili Kori Džozefs i Marko Belineli sa po 18.

Los Anđeles Lejkersi su kao gosti savladali Denver sa 111:103, predvođeni Kobi Brajantom, koji je ostvario ukupno 21. "tripl-dabl" u karijeri. Brajant je imao 23 poena i po 11 skokova i asistencija, a pratili su ga Karlos Buzer sa 19 i Roni Prins sa 18 poena. U timu Denvera najbolji su bili Taj Loson i Jusuf Nurkić sa po 16 poena.

Golden Stejt je bio ubjedljiv kao domaćin i sa 126:86 pobijedio Filadelfiju, uz odličnu timsku partiju. Najefikasniji u domaćem timu bio je Marisi Spajts sa 23 poena, 17 je postigao Leandro Barbosa, 14 Klej Tomson, a po 13 Stefon Kari i Dejvid Li.

Bruklin je kao gost pobijedio Čikago sa 96:82 (Mirotić za Čikago za 16 minuta postigao dva poena i imao pet skokova), uz odličnu igru centra Bruka Lopesa, koji je imao 29 poena, kao i Džoa Džonsona koji je dodao 20.

Detroit je u gostima savladao Orlando sa 109:86 (Vučević u dresu Orlanda za 21 minut upisao 10 poena i pet skokova), dok su kod kuće pobjede zabilježeli Nju Orleans, koji je dobio Finiks sa 110:106, Dalas koji je bio bolji od Vašingtona i slavio 114:87, Juta pobijedivši Minesotu 100:94, kao i Portland, koji je poslije produžetka pobijedio Toronto sa 102:97.