Budućnost Voli lako do 12. pobjede

Već nakon prve četvrtine bilo je plus 17 (26:9), a rekordnih 20 razlike je dostizano dva puta u posljednjoj četvrtini (72:52 i 84:64).
9 komentar(a)
Džej Ar Rejnolds, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 28.12.2014. 17:00h

Uspjeli su košarkaši Budućnost Volija da se ekspresno oporave nakon poraza od Metalca i u posljednjoj utakmici u 2014. godini savladali su Igokeu.

Do dva boda domaćin je stigao mnogo lakše nego što se očekivalo. Trijumf se mogao naslutiti već nakon prve četvrtine, kada je crnogorski šampion stekao 17 poena prednosti (26:9).

Do kraja meč, kasnije se ispostavilo, jedina dilema je bila sa koliko razlike će meč biti završen.

Koliko je Budućnost Voli bila dominantna, pokazuje i podatak da gosti nisu nijednom tokom utakmice imali prednost.

Šampion Bosne i Hercegovine je pokušavao da uhvati priključak, u nekoliko navrata je prilazio na minus sedam, ali dalje od toga nije mogao.

Posljednji put to im je pošlo za rukom u 29. minutu, kada je Đorđe Drenovac pogodio za 59:52.

Međutim, do kraja treće četvrtine Podgoričani su odgovorili serijom 7:0 za 66:52, čime je i definitivno srušen otpor tima iz Aleksandrovca.

U posljednjoj dionici, prednost Budućnost Volija do maksimalnih plus 20 u dva navrata (72:52, 84:64)...

Džej Ar Rejnolds je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 19 poena (trojke 3-3).

Suad Šehović je upisao dabl-dabl učinak (13, 10 skokova), a dvocifreni su bili Aleksa Popović (12, četiri asistencije), Čedomir Vitkovac (11) i Darko Planinić (11).

U sastavu Igokee najbolji su bili Džonatan Džons (15) i Branko Jorović (14).

Budućnost Voli - Igoke 87:72 (26:9, 20:25, 20:18, 21:20)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Javor, Radojković (Hrvatska), Vučković (Slovenija).

Budućnost Voli: Šehović 13 (3-3), Dašić 4 (2-0), Planinić 11 (6-3), Subotić 8 (4-1), Čarapić, Vitkovac 11 (4-4), Baćović, Popović 12 (6-6), Ivanović 9, Rejnolds 19 (9-8), Paunić, Rikić.

Igokea: Mekjul 5, Torlak 2, Jorović 14 (5-5), Milošević, Radukić, Drenovac 5, Bunić 13 (2-1), Katnić 10 (6-5), Zlovarić, Džons 15, Dargović 6 (4-4), Živanović 2.