Vučević i Heris predvodili Orlando do nove pobjede

Čikago upisao šesti vezani trijumf, Nikola Mirotić ubacio 10 poena uz šest skokova
3 komentar(a)
Orlando, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 28.12.2014. 07:30h

Reprezentativac Crne Gore Nikola Vučevića nastavio je sa fenomenalnim igrama - njegov Orlando je kao gost savladao Šarlot i upisao 12. pobjedu u sezoni.

"Magični“ su vodili od starta meča i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, a popularni Vučko je meč završio sa 22 poena, 11 skokova i tri asistencija.

Pratio ga je Tobijas Heris (21), dok je kod Šarlota najbolji bio Kemba Voker sa 42 koša i sedam asistencija.

"U prošlosti nismo uspijevali da sačuvamo vođstvo, kao što smo to uradili u ovom meču. Oni su pravili neke serije kojima su mogli do izjednačenja, ali uvijek smo imali pravi odgovor“, rekao je Vučević.

Minesota, koja je i dalje bez pomoći Nikole Pekovića, bila je lak zalogaj za Golden Stejt, koji su predvodili Stefon Kari (25, šest asistencija) i Klej Tompson (21).

Kod Timbervulfsa, kojima je ovo 24. neuspjeh, najefikasniji je bio Tadeuš Jang (17).

Atlanta se ne zaustavlja, Houksi su protiv Milvokija upisali 15. trijumf u posljednjih 17 utakmica. Gosti su se odlijepili već u prvoj četvrtini (21:10), ali su Baksi do poluvremena uhvatili priključak (39:37).

U nastavku se vodila velika borba, do tri i po minuta prije kraja sve je bilo otvoreno, ali je Atlanta imala više koncentracije u finišu i slavila.

Džef Tig je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 25 poena, osam skokova i sedam asistencija, dok je Al Horford upisao 20. Kris Midlton (21) je bio najbolji kod Baksa.

Čikago nije dozvolio grešku pred svojim navijačima protiv Nju Orleansa, pa je upisao šesti uzastopni trijumf.

Blistao je Džimi Batler (33, šut iz igre 18-12), Derik Rouz je pored svog imena upisao 19, a Nikola Mirotić 10 poena uz šest skokova.

Entoni Dejvis (29, 11 skokova) i Tajrik Evans (26) su bili najbolji u poraženom timu.