Mornar imao igru, vodio 14 razlike i izgubio u finišu: Barani još misle o opstanku

2450 pregleda 0 komentar(a)
Sa utakmice Mega - Mornar
Ažurirano: 19.01.2019. 23:20h

Mornar je imao sve sredinom treće četvrtine - i igru i rezultat, vodio 14 razlike protiv Mege Bemax u gostima, bio u naletu, a na kraju izgubio meč rezultatom 82:80 u dramatičnoj završnici.

Barani su mogli da stave tačku na priču o opstanku, ovako će još morati da strahuju i da se bore...

Čudna utakmica odigrana je u Sremskoj Mitrovici.

Mornar je prvu četvrtinu dobio sedam razlike (21:14), dva i po minuta prije kraja poluvremena vodio 36:26, a domaći do odmora preokrenuli serijom 11:0, koju je završio Ašćerić košem sa pola terena.

Treći period je počeo barskom furijom - za tri minuta i 10 sekundi gosti su postigli 15, a nisu primili nijedan poen, minus jedan pretvorili u plus 14 (51:37).

Strahinja Mićović je u tom dijelu bio nezadrživ, pratili su ga Voler i Vranješ, ali su do kraja četvrtine igrači Mege smanjili na minus pet (53:58)...

Posljednji period je donio odluku i penal završnicu.

Kada je Mega 46 sekundi do kraja povela 79:72 izgledalo je da je sve gotovo.

Mornar je, međutim, prišao na 80:78, pa na 81:80, a Ratkovica pogoodio jedno bacanje.

Deset sekundi imali su gosti, Rebić šutirao i promašio za produžetke...

U pobjedničkom timu najbolji je bio Edin Atić sa 20 poena, u Mornaru najefikasniji Strahinja Mićović sa 18, dok je Nikola Rebić upisao 17, a Nemanja Vranješ 10, uz 12 skokova