San Antonio prekinuo seriju poraza, moćni Čikago

Nikola Mirotić, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 23.12.2014. 09:11h

Košarkaši San Antonija savladali su Kliperse iz sa 125:118 i prekinuli niz od četiri uzastopna poraza.

Najzaslužniji za prekid crne serije bio je plejmejker Toni Parker koji je propustio pet prethodnih utakmica zbog povrede mišića. Francuski reprezentativac je Klipersima ubacio 26 koševa, uz četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

"Veliko je olakšanje za sve nas kada takvog igrača opet imate u timu", kazao je Manu Đinobili koji se na prethodnih pet mečeva "trošio" na poziciji pleja, a sinoć je sa standardne pozicije beka upisao rekord sezone od 10 asistencija (uz 19 poena).

Blistao je i Boris Diao (23 poena), dok je veteran Tim Dankan sa 21 poenom i 12 skokova ostvario 812. "dabl-dabl" u karijeri.

"Bilo je teško gledati tim sa klupe, ili čak iza klupe, u odijelu i cipelama. Ali, to vrijeme je prošlost, vjerujem da sam ekipi dao energiju", kazao je Parker.

Gostima iz Los Anđelesa nije pomogao ni sjajan košgeterski učinak trojice košarkaša - Kris Pol je ubacio 25, Blejk Grifin 22, a Džej-Džej Redik 21 poen.

Košarkaši Čikaga ubacili su čak 49 poena u posljednjoj četvrtini, što je klupski rekord, za veliku pobjedu nad Torontom u derbiju Istoka.

Briljirali su Derik Rouz (29 poena, 15 u posljednjoj četvrtini) i Džimi Batler (27 poena i 11 skokova), a ponovo dobar bio je i Nikola Mirotić, koji je ubacio 12 koševa, uz samo jedan promašaj iz igre.

"Znamo da na Derika uvijek možemo da se oslonimo. Jednostavno je takav igrač", kazao je Džimi Batler.

Gosti su porazom prekinuli seriju od šest pobjeda.

Sjajno raspoložen bio je i Džejms Harden koji postigao 44 poena u pobjedi Hjustona nad Portlandom (110:95), od čega je čak 31 ubacio u prvom poluvremenu koje je završilo vođstvom "raketa" od 73:53.

Kod gostiju, koji niti u jednom trenutku nisu bili konkurentni, najefikasniji je bio Damian Lilard sa 18 poena.

Atlanta je sve bliže vrhu Istoka nakon sigurne pobjede nad Dalasom u Teksasu. U odsustvu Džefa Tiga, zablistao je Denis Šreder koji je ostvario rekord karijere sa 22 poena.

Memfis je u velikom padu nakon povrede Zeka Rendolfa, što je rezultiralo trećim porazom zaredom, ovoga puta na domaćem parketu od Jute.