Čikago savladao Njujork, Golden Stejt bolji od Oklahome, nova povreda Djurenta

59 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Mirotić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.12.2014. 07:52h

Čikago je kod kuće savladao Njujork 103:97 i upisao 16. pobjedu u sezoni (uz devet poraza). Nikola Mirotić je igrao skoro 27 minuta i zabilježio 13 poena (šut za dva poena 3-2, za tri poena 4-2, sa linije bacanja 4-3), po tri asistencije i ukradene lopte, te po skok i blokadu.

Bulse je predvodio Džimi Batler koji je imao učinak od 35 poena, pet skokova i sedam asistencija.

"On igra izuzetno dobro, sa puno samopouzdanja, sa puno agresivnosti", rekao je poslije meča igrač Čikaga Pau Gasol, koji je postigao 20 poena.

S druge strane, Niksi su nastavili lošu seriju, upisali su čak 23. poraz u sezoni. Najbolji u poraženoj ekipi bio je Tim Hardevej junior sa 23 poena.

"Nadam se da niko od momaka ne želi da odustane. Moramo da budemo tim do kraja", rekao je košarkaš Niksa Hose Kalderon.

Golden Stejt je bio bolji od Oklahome siti 114:109, iako su gosti u prvom poluvremenu vodili 17 razlike: Preokret je krenuo već od drugog perioda...

Novi peh zadesio je asa Oklahome, Kevina Djurenta koji je meč sa Voriosrima završio već na poluvremenu zbog povrede skočnog zgloba desne noge u posljednjem minutu druge četvrtine.

Djurent je odigrao najbolje dvije četvrtine sezone, ubacio je čak 30 poena, pogodivši prvih šest šuteva na utakmici (uključujući tri trojke), odnosno upisavši 16 poena u prvih šest minuta meča.

Djurent je već imao jednu povredu ove sezone, kada je propustio 17 mečeva zbog povrede desnog stopala. Vratio se na teren 2. decembra, ali mu slijedi nova pauza...

Domaće je do pobjede predvodio Stef Kari sa 34 poena, devet asistencija i sedam skokova, a zapažene role imali su još Drejmond Grin i Klej Tompson.

Prvi je, uz 16 koševa, imao devet skokova i isto toliko asistencija, dok je Tompsonov učinak na kraju utakmice iznosio 19 poena i pet asistencija.

Na suprotnoj strani, pored Djurenta istakao se i Rasel Vestbruk sa 33 poena, ali je to bilo nedovoljno da se nastavi serija od sedam pobjeda.

Nju Orleans je u gostima savladao Hjuston sa 99:90. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, koja je stigla do 13. pobjede u sezoni, bio je Entoni Dejvis sa 30 poena, a dobro su ga pratili Rajan Anderson i sa Džru Holidej sa po 16 poena.

U šestom porazu Hjustona od početka sezone bolji od ostalih bio je Džejms Harden koji je ubacio 21 poen.

Milvoki je na gostujećem terenu pobijedio Sakramento sa 108:107. U tim Sakramenta se poslije tri nedjelje vratio Demarkus Kazins, ali ni on sa svojih 27 poena nije uspio da spriječi peti uzastopni poraz Kingsa.

Domaća ekipa je 30 sekundi prije kraja izjednačila na 107:107, Zaza Pačuli je potom pogodio jedno slobodno bacanje i donio Milvokiju prednost, a Kazins je 6,8 sekundi prije kraja promašio šut za pobjedu svoje ekipe.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili Brendon Najt sa 20 i O Džej Mejo sa 19 poena.

Čikago - Njujork 103:97 (Batler 35 p, P. Gasol 20 p - Hardavej junior 23 p, Stodemajer 16 p)

Hjuston - Nju Orleans 90:99 (Harden 21 p, Hejvord 17 p - Dejvis 30 p, 14 sk, Holidej 16 p)

Sakramento - Milvoki 107:108 (Kazins 27 p, Meklemor 22 p, Najt 20 p, Dadli 19 p)

Golden Stejt - Oklahoma siti 114:109 (Kari 34 p, 9 sk, 7 as, Tompson 19 p - Vestbruk 33 p, Djurent 30 p)

Tabele

Istočna konferencija:

1. Toronto 20 pobjeda - 6 poraza 3. Vašington 18 - 6 3. Atlanta 18 - 7 4. Čicago 15 - 9 5. Klivlend 14 - 10 6. Milvoki 13 - 13 7. Majami 12 - 14 8. Bruklin 10 - 14 9. Orlando 10 - 18 10. Boston 9 - 14 11. Indijana 8 - 18 12. Šarlot 6 - 19 13. Detroit 5 - 21 14. Njujork 5 - 22 15. Filadelfija 2 - 22

Zapadna konferencija

1. Golden Stejt 21 - 3 2. Memfis 21 - 4 3. Hjuston 19 - 5 4. Portland 20 - 6 5. LA Klipers 18 - 7 6. Dalas 19 - 8 7. San Antonio 17 - 9 8. Nju Orleans 12 - 12 9. Oklahoma siti 12 - 13 10. Finiks 13 - 14 11. Sakramento 11 - 14 12. Denver 10 - 15 13. LA Lejkers 8 - 17 14. Juta 7 - 19 15. Minesota 5 - 19