Barani, kojima je ovo treći trijumf, dali 15 trojki iz 33 pokušaja (46 odsto)
3 komentar(a)
Đorđije Pavićević, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 16.12.2014. 18:32h

Ono što su priželjkivali, košarkaši Mornara su i ostvarili. Napravili su iznenađenje i nanijeli Sigalu prvi poraz ove sezone pred svojim navijačima.

Odlično su Barani otvorili meč, poveli su 7:0, 10:3, 19:12, ali je domaćin do kraja prve dionice uhvatio priključak (27:27).

U drugoj četvrtini viđena je rezultatska klackalica, ekipa su se smjenjivale u vođstvu, a gosti su poenima Nikole Koraća sa linije penala na odmor otišli sa četiri poena viška (54:50).

U nastavku na terenu je postojao samo jedna tim. Mornar je radio šta je htio, a prednost je rasla do maksimalnih plus 17 (90:73), koliko je bilo u 35. minutu.

Korać je bio najbolji kod Barana sa 29 poena (trojke 6-4), po sedam skokova i asistencija i pet ukradenih lopti.

Pratio ga je Amerikanac Monti Vilson (22).

Samjuel Koleman je dodao 14 uz 10 uhvaćenih lopti, a dvocifreni su još bili Ivan Jelenić (12, trojke 8-4), Radoje Vujošević (11) i Milija Miković (11, trojke 4-3).

Inače, gosti su dali čak 15 trojki iz 33 pokušaja (46 odsto).

U poraženom timu Dardan Beriša je dao 31 poena uz šut iz igre 25-10, a Edin Bavčić je imao dabl-dabl učinak (18, 14 skokova).

Sigal - Mornar 91:104 (27:27, 23:27, 16:29, 25:21)

Priština - Dvorana: „Palata sportova”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Cekov, Velikov (Bugarska), Mitrovski (Makedonija).

Sigal: Azemi 7, Huls 17, Mekaj, Rugova, Hasani 3, Bavčić 18, Jakupi, Beriša 31, Mekgi 4, Mazreku 11.

Mornar: Damjanović 3, Jelenić 12, Vujošević 11, Latković 2, Vilson 22, Tomović, Koleman 14, Korać 29, Miković 11, Vušović.