Pobjeda Budućnost Volkana u Kranju

Podgoričanke u 31. minutu imale 14 poena prednosti (58:44)
Budućnost Volkano, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 11.12.2014. 20:35h

Druga vezana pobjeda košarkašica Budućnost Volkana u gostima i ukupno četvrta ove sezone u Regionalnoj ligi.

Podgoričanke su morale dobro da se pomuče i tek nakon produžetka dobiju Triglav.

Krajem treće i početkom posljednje četvrtine napravile su seriju 15:2 i stigle su do 14 poena viška (58:44).

Međutim, Slovenke se nisu predavale, topile su minus i košemMaruše Seničar, u posljednjih sekundama meča, izbore dodatnih pet minuta.

Tu su “plave” bile koncentrisanije i upisale dva nova boda.

Šanasa Sanders je ubacila 22 poena (trojke 7-3), a po 21 Jovana Popović (trojke 6-3) i Irena Matović.

U poraženom timu najbolja je bila Živa Zdolšek (21, 8-7 za dva).

Triglav - Budućnost Volkano 80:82 (14:25, 20:14, 10:17, 27:15, 9:11)

Kranj - Dvorana: SD “Planina”. Gledalaca: 100. Sudije: Muhvić, Kruljac, Hordov (Hrvatska).

Triglav: Zdolšek 21, Mićunović 2, Meden 7, Jevtović 14, Jelenc 16, Zibert, Purkat, Piršić 6, Seničar 9, Zalar 5, Jesenšek.

Budućnost Volkano: Popović 21, Vučetić 4, Jakšić, Matović 21, Mujović 9, Bajić 1, Dobrović, Mugoša, Sanders 22, Teri 4.