Novi porazi Njujorka i L. A. Lejkersa

Niksi vezali četvrti, a "jezerdžije" treći vezani neuspjeh
Kobi Brajant, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.12.2014. 07:39h

Portaland je došao do četvrte vezane pobjede u duelu sa Njujorkom u “Medison Skver Gardenu”, a čovjek odluke bio je Lamarkus Oldridž, koji je šest od 24 poena ubacio u posljednja dva i po minuta, a imao je i 11 skokova.

Niksima je ovo 18. poraz ove sezone uz samo četiri pobjede, što je najgori start u istoriji kluba. Karmelo Entoni je bio najbolji kod domaćina (23, 10 uhvaćenih lopti).

L. A. Lejkersi su upisali treći vezani neuspjeh, bolji je bio Nju Orleans.

Pelikansi su vodili tokom čitavog meča i “jezerdžije” nisu imale šansi da stignu do slavlja iako su igrali pred svojim navijačima.

Čovjek odluke bio je Entoni Dejvis (23, šut 15-11).

Kobe Brajant je bio najefikasnijo kod Lejkersa sa 18 koševa uz šut iz igre 18-6 (5-0 za tri).

Oklahoma se dobro namučila da bi savladala Detroit, drugu najlošiju ekipu u ligi.

Tandersi su slavili sa 96:94, a Pistonsi su imali posljednji napada, ali je Džoš Smit promašio trojku za pobjedu 1,1 sekundu prije kraja meča.

Ovo je za detroit bila 12. uzastopni poraz i nedostaju im još dva da izjednače negativan klupski rekord.

Kevin Djurent je predvodio goste sa 28 poena, a dabl-dabl učinke imali su Rasel Vestbruk (22, 11 skokova) i Serž Ibaka (18, 13 uhvaćenih lopti).

Kentavius Kaldvel-Pope je sa 19 koševa bio najefikasniji kod domaćina.

Ni Majami ne blista, pošto je protiv memfisa upisao četvrti vezani neuspjeh.

Nerješiva enigma za Hitse bio je rezervista Džon Lue, bivši đak Univerziteta Viskonsin, koji je dao 20 poena i uhvatio 12 lopti.

Samo je Dvejn Vejd bio raspoložen kod gostiju (25).

Atlanta je nastavila sa sjajnim igrama, novi trijumf ostvaren je u duelu sa Denverom, koji je izgbio sedam od posljednjih osam mečeva.

Houksi su sve dileme riješili već nakon prvog poluvremena kada su stekli prednost od 21 poena (57:36).

Gosti su se trgli u nastavku, ali to je bilo dovoljno samo da ublaže poraz.

Pol Milsap (23) je bo najbolji kod Atlante, dok se kod gostiju istakao Vilson Čendler (29, 10 skokova).