Rekord Golden Stejta, pobjeda Orlanda, poraz Minesote

"Ratnici" vezali 12 pobjeda, što je najbolji rezultat u istoriji kluba
Stef Kari, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.12.2014. 07:46h

I bez pomoći Nikole Vučevića, koji je propustio četvrti meč zbog problema sa leđima, Orlando je kao gost savladao Sakramento i stigao do devete pobjede u sezoni.

"Magični“ su ključnu prednost stekli sredinom posljednje četvrtine, kada je na semaforu stajalo plus 16 (82:66).

Tobijas Heris je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 27 poena (trojke 5-4), a Viktor Oladipo je dodao 16 uz pet skokova i sedam asistencija. Daren Kolins (22) je predvodio Kingse.

Nikola Peković je i dalje van stroja zbog povrede skočnog zgloba, a Minesota niže poraze.

Novi je doživljen u duelu sa San Antonijom. „Mamuze“ su već nakon prvog poluvremena imale nedostižnu prednost (68:51).

Marko Belineli je predvodio domaćina sa 22 koša (6-4 trojke), a Kavi Lenard i Kori Džozef su dodali po 18.

Veteran Tim Dankan je imao dabl-dabl učinak (13, 10 skokova).

U sastavu iz Mineapolisa najbolji su bili Zek Lavin (22, 10 asistencija) i Šabaz Muhamed (20).

Golden Stejt je nastavio sa fenomenalnim igrama ove sezone, nova žrtva bio je Čikago.

Gosti su uspjeli da se odlijepi do poluvremena (61:49), ali su Bulsi odgovorili u trećoj četvrtini i preokrenuli (80:79).

Uslijedila je velika borba, a "ratnici“ su meč riješili tri minuta prije kraja, kada je Drejmond Grin pogodio trojku za nedostižnih 103:90.

Bila je ovo 12. uzastopna pobjeda Golden Stejta, što je najbolji start u istoriji kluba.

Prethodno najbolji rezultat ostvaren je u periodu od 29. decembra 1971. do 22. januara 1972. godine, kada je vezala 11 trijumfa.

Grin je za pobjednički tim ubacio 31 poen, Klaj Tompson 24, a Stefon Kari 19 (šut za tri 5-1).

Džim Batler (24) i Pau Gasol (22, 20 skokova) su bili najbolji u poraženom timu.

Nikola Mirotić je igrao nešto manje od osam minuta, a imao je tri skoka, tri asistencija i dvije izgubljene lopte.

Filadelfija se probudila, pošto je za tri dana stigla do druge pobjede, ovog puta protiv Detroita u gostima nakon produžetka.

Sikserse je do novog slavlja predvodio, a ko bi drugi neko Majkl Karter-Vilijams (20, 15 asistencija) i Robert Kovington (25).

U sastavu Detroita istakli su se Džoš Smit (23, osam skokova, sedam asistencija) i Kajl Singler (21).