Budućnost Volkano rutinski protiv Plej ofa

Irena Matović je meč okončala sa 31 poenom (8-4 trojke), a Jovana Popović je dodala 27 uz sedam ukradenih lopti
Budućnost Volkano, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 06.12.2014. 17:06h

Treća pobjeda košarkašica Budućnost Volkana, a prva na gostovanjima ove sezone.

Podgoričanke su prema oečkivanjima savladale “fenjeraša” Plej of u meču u kome su svih 40 minuta kontrolisale dešavanja na terenu.

Već poslije četiri minuta igre, pobjeda gošći se mogla naslutiti, jer su povele 16:5. Sarajke su uspjele da se oporave do kraja prve dionice smanje minus na pet poena, a u 14. minutu su i stigle do preokreta (36:33).

To je, kasnije se ispostavilo, bilo sve što su uradile na ovom meču.

Do odmora su parirale Podgoričankama (47:48), a u nastavku nikakvih dilema oko pobjednika nije bilo.

Prednost Budućnost Volkana je rasla do maksimalnih plus 12 (78:66) u 36. minutu.

Nakon toga su izabranice Gorana Boškovića smanjile ritam, pa je domaćin uspio da ublaži poraz.

Irena Matović je bila najefikasnija na meču sa 31 poenom (11-8 za dva, 8-4 za tri) uz pet skokova.

Pratila je Jovana Popović (27, sedam ukradenih lopti, pet asistencija).

Anđela Delić je predvodila Ple of sa 21 košem, a po 16 su upisale Jovana Marković i Nikolina Džebo.

Plej of - Budućnost Volkano 78:85 (25:30, 22:18, 15:24, 16:13)

Sarajevo - Dvorana: “Skenderija”. Gledalaca: 200. Sudije: Juras, Pecelj, Prpa (Srbija).

Plej of: Vasilić 8, Babić 10, Azinović, N. Delić, Galušić, Starčević, Marković 16, A. Delić 21, Kuželj 7, Ćato, Džebo 16.

Budućnost Volkano: J. Popović 27, Vučetić 1, Živaljević, Radović, Vujačić, Matović 31, Mujović 5, Bajić, Dobrović 2, M. Popović, Sanders 9, Teri 10.