Dabl-dabl Mirotića u pobjedi Čikaga, Filadelfija prekinula agoniju

Mirotić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.12.2014. 07:28h

Crnogorski reprezentativci Nikola Vučević i Nikola Peković zbog povreda nijesu igrali u porazima Orlanda i Minesote od Klipersa, odnosno Filadelfije.

Pobjedu je zabilježio Nikola Mirotić sa Čikagom, pošto su Bulsi u gostima bili bolji od Šarlota 102:95.

Mirotić je za 28 minuta igre upisao dabl-dabl, odnosno 11 poena (šut za dva poena 8-4, za tri poena 4-2, sa linije bacanja 1-1), 12 skokova, te po asistenciju i blokadu.

Za 10. pobjedu u 13 mečeva u gostima, Čikago je predvodio Pau Gasol sa 19 poena i 15 skokova, dok je Derik Rouz ubacio 15 poena, koliko i Džimi Batler.

Domaćinu nije pomogao konačno pravi Kemba Volker sa 23 poena, kao ni Lens Stivenson sa 20 poena i osam skokova.

U duelu najgorih timova lige, Filadelfija je slavila protiv Minesote i prekinula seriju od 17 uzastopnih pobjeda na startu sezone. Siksersi su, tako, izbjegli da izjednače negativan rekord Nju Džersija iz sezone 2009/2010, koji su izgubili 18 uvodnih utakmica.

O Siksersima ove sezone simbolično govori i situacija iz 16. sekunde utakmice igrane u Mineapolisu. Henri Sims je, naime, krenuo na liniju za slobodna bacanja, ali je sudija Zek Zarba dunuo u pištaljku i zaustavio igru. Ispostavilo se da su Sikersi napadali u pogrešnom smjeru.

Faul je izbrisan, ekipe su zamijenile strane, a Filadelfija je upućena na pravi smer, i konačno zabilježila pobjedu ove sezone.

"Za mene lično, ovo je veliko olakšanje i veliki teret mi je pao sa leđa. A isto se osjeća i ostatak tima sad kad smo pobedili", rekao je plejmejker Majkl Karter-Vilijams.

Filadelfija ove sezone igra s najmlađim timom u istoriji lige, tako da joj svaka pobeda mnogo znači.

"Osjećam kao da nam je ovo potvrda dobrog rada koji smo uložili. Osjećam nevjerovatno mnogo poštovanja prema činjenici da se nikada nisu predavali ili preskočili trening, i zato su večeras i nagrađeni", rekao je trener Bret Braun.

Karter-Vilijams završio je meč sa 20 poena, devet skokova i devet asistencija, dok je Robert Kovington dodao 17 poena.

Gorgi Dijeng postigao je 15 poena i 16 skokova za Minesotu, koja je iz igre šutirala samo 35 odsto i imala je 17 izgubljenih lopti.

Bruklin je prekinuo seriju od osam pobjeda San Antonija. Netsi su savladali šampiona nakon produžetka 95:93. Manu Đinobili (15 poena) je imao šansu za pobjedu gostiju, ali je promašio trojku.

Bruklin je u posljednjih pet minuta regularnog dijela ispustio 14 poena prednosti, ali se sabrao u produžetku i stigao do trijumfa.

Trener San Antonija Greg Popović bio je ljut na svoje igrače, posebno Tonija Parkera (devet poena, šest asistencija).

"Bili su vrlo traljavi. Nisu se trudili kao Netsi, koji su željeli da pobjede više nego naš prvi tim. Možda se oni ne slažu sa mnom, ali me baš briga, jer sam u pravu... Toni se nije ponovo povrijedio, nego je igrao... užasno. Na oba kraja terena. Ako ga nešto boli, to je dobar razlog da ne igraš dobro. Ali, ako te nešto boli, treba da kažeš nekom", rekao je poslije meča pobjesneli "Pop".

Bruklin je predvodio Mirza Teletović sa 26 poena, uz rekord karijere od 15 skokova, a pogodio je pet trojki iz sedam pokušaja. Lopes je dodao 15 poena i 16 skokova.

Na drugoj strani trojica igrača su ostvarili dabl-dabl učinak. Deni Grin je sa 20 poena i 10 skokova bio najefikasniji, Tim Dankan je dodao 14 poena i 17 uhvaćenih lopti, dok je Kejhi Leonard upisao 12 poena i 13 skokova.

Vašington je kod kuće pobijedio LA Lejkerse 111:95. Goste je predvodio Kobi Brajant sa 29 poena, od čega je 15 postigao u prvoj četvrtini, a 20 u prvom poluvremenu. Kada je on usporio, Vašington je "dodao gas" i zabilježio pobjedu, predvođen Bredlijem Bilom, koji je na kraju imao 27 poena.

Vašington je u drugom poluvremenu u odbrani na Brajantu koristio veterana Pola Pirsa. Njih dvojica zajedno imaju 34 godina karijere u NBA i nekoliko puta su razmjenjivali riječi na terenu.

"Bilo je to lijepo zadirkivanje. Pošto dolazimo iz iste generacije, vjerovatno smo jedini preostali u ligi koji i dalje mogu da se međusobno sportski prozivaju", rekao je Brajant poslije utakmice.

Toronto je upisao i drugu pobjedu bez Demara Derozana, pošto je u gostima pobijedio Jutu sa 123:104 i tako potvrdio prvo mjesto na Istoku.

Kajl Lauri je preuzeo odgovornost i postigao je lični rekord sezone od 39 poena za ekipu iz Kanade, koja je ovako ostvarila 15. pobjedu u sezoni.

Enes Kanter i Derik Fejvors postigli su po 14 poena za Jutu, kojoj je ovo bio 14. poraz u sezoni.

Vašington - LA Lejkers 111:95 (Bil 27 p, Gortat 21 p, 11 sk - Brajant 29 p)

Šarlot - Čikago 95:102 (Volker 23 p - Pau Gasol 19 p, 15 sk)

Boston - Detroit 109:102, nakon produžetka (Grin 32 p - Dramond 27 p, 14 sk)

Majami - Atlanta 102:112 (Vejd 28 p, Boš 27 p, 11 sk - Tig 27 p)

Bruklin - San Antonio 95:93, nakon produžetka (Teletović 26 p, 15 sk - Grin 20 p, 10 sk)

Hjuston - Memfis 105:96 (Harden 21 p - Konli 15 p)

Milvoki - Dalas 105:107 (Najt 25 p - Elis 23 p, Čendler 18 p, 20 sk)

Minesota - Filadelfija 77:85 (Dieng 15 p, 16 sk - Karter-Vilijams 20 p, 9 sk)

Juta - Toronto 104:123 (Fejvors 19, Kanter 19 p - Louvri 39 p)

LA Klipers - Orlando 114:86 (Grifin 21 p, Pol 19 p, 10 as - Heris 16 p)