Kavalirsi u seriji, Filadelfija na skoru 0-16

Novim porazom, Siksersi su postali peta ekipa u istoriji NBA lige, koja je sezonu počela sa najmanje 16 poraza. Prije njih katastrofalan skor su imali L. A. Klipersi (1994/1995, 0-16), L. A. Klipersi (1998/1999, 0-17), Majami (1988/1989, 0-17) i Nju Džersi (2009/2010, 0-18)
Kevin Lav, Foto: Www.eurosport.fr
Ažurirano: 30.11.2014. 07:48h

Klivlend polako hvata željeni ritam, pošto je u meču protiv Indijane stigao do treće vezane pobjede i sada ima pozitivan skor (8-7).

Koliko su igrači Kavalirsa bili raspoloženi pokazuje podatak da od startne postave samo Šon Merion nije bio dvocifren, a čak tri košarkaša su imala dabl-dabl učinak.

Najefikasniji je bio Kevin Lav sa 28 poena (16 u prvoj četvrtini), što mu je rekord sezone, uz 10 skokova.

Pratili su ga Kajl Irving (24, 10 uhvaćenih lopti), Lebron Džejms (19, sedam asistencija) i Tristan Tompson (13, 11 skokova).

U poraženom timu istakli su se David Vest (14) i Solomon Hil (13).

Domaći sastav je vodio od starta meča, a trijumf je osigurao na kraju treće četvrtine kada je stekao nedostižnih 87:71.

“Bila je ovo dobra igra. Imao sam raspoložene saigrače, koji su mi davali lopte u pravom trenutku. Bio sam efikasan, posebno u prvoj četvrtini, ali je najvažnije da smo pobijedili”, objasnio je Lav.

Los Anđeles Klipersi su se mučili protiv Jute, ali su na kraju ipak stigli do trijumfa.

Ovo je za sastav Doka Riversa bila peta pobjeda u posljednjih šest mečeva uz 28 poena Blejka Grifina i 22 Džamala Kraforda.

Gordon Hejvord (30) je bio najefikasniji kod “džezera”.

Vašington je imao dosta problema protiv Nju Orleansa, koji je imao šut za produžetak, ali je Tajrik Evans promašio za tri poena.

Na kraju su Vizardsi slavili sa 83:80 uz dabl-dabl učinak iskusnog centra Marsina Gortata (24, 13 skokova). Kod gostiju najbolji je bio Entoni Dejvis (30, 13 uhvaćenih lopti).

Filadelfija i dalje ne zna za trijumf, protiv Dalasa je upisala 16. poraz u sezoni i na putu je da sruši negativan rekord iz sezone 1972/1973. godine kada je imala samo devet pobjeda uz 73 poraza. Tada je sezonu startovala sa 0-15.

Novim porazom, Siksersi su postali peta ekipa u istoriji NBA lige, koja je sezonu počela sa najmanje 16 poraza.

Prije njih katastrofalan skor su imali L. A. Klipersi (1994/1995, 0-16), L. A. Klipersi (1998/1999, 0-17), Majami (1988/1989, 0-17) i Nju Džersi (2009/2010, 0-18).

Maverikse je do 13. pobjede u sezoni predvodio Tajson Čendler (20, 13 skokova), a u poraženom sastavu blistao je Majkl Karter-Vilijams sa 18 koševa, 10 skokova i 16 asistencija.