Lider "ratnika" iz igre šutirao 18-11, od čega trojke 11-8
Stef Kari, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.11.2014. 07:42h

Golden Stejt je na Floridi upisao šesti uzastopni trijumf i samo podstakao američku javnost koliko je Majamiju težak život poslije odlaska Lebrona Džejmsa.

Ali, ako "vrelina" više nema Kralja, ima ga Golden Stejt - Stef Kari je sa 40 poena, uz šut 18-11 (trojke 11-8) predvodio "ratnike" do visoke pobjede od 114:97 na terenu vicešampiona.

Golden Stejt sada ima skor 11-2, a pobijedio je u svih osam utakmica kada je protivnika "spustio" na manje od 100 poena. I da, odbrana je donijela pobjedu, jer je Majami devet minuta i 11 sekundi prije kraja postigao posljednje poene iz igre - kada je zakucao Džejms Enis.

"Snaga tima je kada zna kako da izađe na kraj s protivnikom na oba dijela terena", hvalio je svoju ekipu trener Stiv Ker.

Pored Karija, istakao se i Klej Tompson sa 24 pogotka, dok je na drugoj strani, u odsustvu Dvejna Vejda, najbolji bio Kris Boš (26).

Čikago je izgubio od Denvera (114:109) i opet je ostao bez Derika Rouza koji je odigrao svega 10 minuta. Popularni Di je presjedio na klupi zbog bolova u tetivi...

Nikola Mirotić je u šestom porazu "bikova" učestvovao sa četiri poena, sedam skokova, te po dvije asistencije i ukradene lopte za ukupno 21 minut na terenu.

Atlanta je savladala Vašington (106:102), Milvoki je bio bolji od Detroita (98:86), a Sakramento u gostima od Nju Orleansa (99:89).

Vašington - Atlanta 102:107 (Vol 21 p, 13 as - Tig 28 p)

Majami - Golden Stejt 97:114 (Boš 26 p - Kari 40 p)

Milvoki - Detroit 98:86 (Najt 20 p - Dramond 23 p, 10 sk)

Nju Orleans - Sakramento 98:99 (Evans 22 p - Kazins 22 p, 12 sk, Kaspi 22 p)

Denver - Čikago 114:109 (Loson 20 p - Batler 32 p, Mirotić 4 p, 7 sk, 2 as, 2 uk. lopte)