Klivlend silan protiv Orlanda, Vučević na nivou

62 pregleda 1 komentar(a)
Vučević, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 25.11.2014. 07:55h

Sav bijes zbog četiri uzastopna poraza - od Denvera, San Antonija, Klipersa i Toronta - košarkaši Klivlenda iskalili su na Orlandu.

Lebron Džejms i društvo slavili su sa 32 poena razlike, a jedini otpor u protivničkom timu pružili su Viktor Oladipo i, tadicionalno, Nikola Vučević koji je upisao novi dabl-dabl učinak sa 18 poena i 13 skokova.

Kralj se probudio, pošto je u gubitničkoj seriji postizao prosječno samo 18,5 poena, uz procenat šuta iz igre manje od 40 odsto. Sinoć je Džejms čak 16 od svojih 29 poena postigao u prvoj četvrtini, a kaže da je na buđenje presudno uticala - samokritika.

"Sam sam sebi najveći kritičar. Nisam bio zadovoljan svojom igrom prošle sedmice. A niko ne vrši veći pritisak na mene nego što ga ja sam sebi vršim", kazao je Džejms nakon pobjede.

Trener Kavalirsa Dejvid Blat nije bio iznenađen količinom Džejmsove samokritike.

"On je takav. U pitanju je igrač koji ima moć da pokrene cijelu ekipu. Nakon nešto slabije sedmice opet je bio na nivou, a mi smo dobili 30 razlike", rekao je Blat.

Džejms je završio prvo poluvrijeme sa 22 poena, a pitanje pobjednika već tada je bilo riješeno. Nije bio sebičan, jer je upisao i 11 asistencija.

"On je veliki igrač, a ova utakmica je pokazala šta veliki igrači mogu da urade", kazao je trener Orlanda Žak Von.

"Magični" su osmi put zaredom poraženi od Klivlenda, a postigli su i najmanji broj poena ove sezone - samo 74. Ispali su i iz plej-of zone, pošto ih je nakon Bruklina, pretekla i Indijana, iznenađujućom pobjedom na gostovanju Dalasu.

Podgoričanin Nikola Mirotić postigao je 10 poena i bio tas na vagi u tijesnoj pobjedi Čikaga na gostovanju Juti. "Bikovi" su u prvom poluvremenu imali 21 poen prednosti, ali su na kraju zahvaljujući košu Danlivija i slobodnom bacanju Gasola gotovo očajnički spasavali pobjedu, devetu protiv Jute u posljednjih 12 mečeva.

Vratio se Derik Rouz, nakon četiri propuštena meča zbog povrede mišića. Sa 18 ubačenih poena odmah je pokazao koliko je nedostajao Čikagu.

Toronto je savladao Finiks sa 104:100 i potvrdio dominaciju u Istočnoj konferenciji pošto nakon 14 odigranih utakmica ima skor od 12 pobjeda i samo dva poraza.

Sjajnu seriju nastavio je i Hjuston, koji je pobjedom protiv Njujorka stigao do najboljeg starta u posljednjih 15 godina. Centralna figura meča bio je Džejms Harden, koji je postigao sa 36 koševa - što je više od trećine ukupnog broja poena cijelog tima.