Dabl-dabl Vučevića protiv Majamija, novi poraz Klivlenda

3 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.11.2014. 07:42h

Još jedna fenomenalna partija Nikole Vučevića i 11. dabl-dabl ove sezone. U meču protiv Majamija, reprezentativac Crne Gore je ubacio 33 poena uz 17 skokova, a imao je asistenciju i blokadu.

Nažalost, to nije pomoglo njegovom timu da izbjegne poraz protiv Hitsa. Glavni krivac za to je Kri Boš, koji je 14 od 32 koša ubacio u posljednjoj četvrtini.

Tako je doveo svoj tim do sedme pobjede, a „magične“ do devetog poraza od početka sezone.

"Nije lako čuvati Boša, pokušavao sam da ga iskontrolišem, ali morate uvijek biti blizu njega, dovoljno mu je malo prostora da bi došao do otvorenog šuta, a onda je nezaustavljiv", bio je Vučević pun hvale za Boša.

Kod rezultata 77:77, Majami je napravio seriju 14:4 i odlijepio se na 91:81, a krilni centar domaćina je u posljednjih 12 minuta iz igre šutirao 6-5.

Osim Boša, u redovima Majami se istakao i Mario Čamers (24), dok je kod Orlanda podršku Vučeviću davao Viktor Oladipo (14).

Bez pomoći Nikole Pekovića, koji je van tima zbog povrede zgloba, Minesota je poražena od Sakramenta.

Kingsi u pitanje pobjednika riješili u trećoj četvrtini, a najefikasniji je bio Demarkus Kazins sa 32 poena (18 uhvaćenih lopti).

U poraženom timu Endrju Vigins je dao 29 koševa. Ovo je za „vukove“ bio devveti poraz.

Klivlendu ne ide onako kako su svi očekivali - Lebron Džejms i društvo su protiv Toronta (11. trijumf u sezoni) doživjeli četvrti vezani neuspjeh iako su nakon prve četvrtine imali 13 poena viška (34:21).

U nastavku meča Reptorsi su se razigrali, Lou Vilijams je bio nezaustavljiv (35), pa Kavalirsi nisu imali šansi za slavlje.

Osim Vilijamsa, u domaćem timu su dvocifreni bili Kajl Louri (23) i Demar Derozan (23).

Kod Klivlenda, Kevin Lav je dao 23, a Kajl Irving 21 (šest asistencija). Džejms je ubacio 15 koševa uz 10 asistencija.

"Mi smo veoma krhk tim, bili smo to od početka sezone“, bio je razočaran nakon meča Džejms.

Aktuelni šampion San Antonio je bez problema izašao na kraj sa Bruklinom.

"Mamuze“ su vodile od početka, a Toni Parker je bio najefikasniji sa 22 poena (sedam asistencija).

Koš manje imali su Kavi Lenard (devet skokova) i Deni Grin (trojke 7-5).

U poraženom timu najbolji su bili Deron Vilijams (24) i Mirza Teletović (22).