Budućnost Voli lako protiv Olimpije

Nikola Ivanović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 22.11.2014. 20:04h

Nova pobjeda Budućnost Volija, ovog puta Olimpija je položila oružje u „Morači”.

Domaći sastav je odigrao možda i najbolji meč ove sezone, igrao je bez oscilacija svih 40 minuta i Ljubljančani nisu imali ni mminimum šansi da stignu do trijumfa.

Najefikasniji kod „plavih” bio je Darko Planinić sa 14 poena (osam u prvoj četvrtrini, Suad Šehović je dodao 13, a Vladimir Dašić je upisao dabl-dabl učinak.

Ubacio je 12 koševa i uhvatio 10 lopti. Čedomir Vitkovac je opet bio na nivou, imao je samo dva promašaja iz igre (10, 6-5 za dva, 1-0 za tri).

Alen Omić je predvodio Olimpiju sa 17 koševa.

Start utakmice nagovještavao je veliku borbu, igralo se koš za koš, a ulaskom Džej Ar Rejnoldsa domaćini su ubrzali ritam i uspjeli da steknu sedam poena viška (26:19).

U drugoj četvrtini Budućnost Voli je u tri navrata imala devet poena viška, ali gosti su svaki put uspijevali da uhvate rezultatski priključak. Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 43:36.

Drugi dio donio je potpunu dominaciju Podgoričana, čije prednost ni u jednom trenutku nije bila manja od šest razlike.

Pokušavao je Aleš Pipan čestim izmjenama da nađe petorku koja je parirati crnogorskom šampionu, ali bez uspjeha.

U posljednjoj dionici prednost je rasla do maksimalnih plus 18 (76:58), koliko je bilo na isteku 39. minuta, kada je Šehović pogodio poslije kontre.

Da su „plavi” bili malo raspoloženiji u šutu za tri poena (11 odsto, 19-2), Olimpija je mogla sa većim minusom biti ispraćena sa terena.

Međutim, najvažnije je da su upisana dva nova boda, sa kojim su se učvrstili na drugom mjestu.

Onoi što može da raduje stručni štab, ali i navijače Budućnost Volija je povratak na teren Nikole Ivanovića, nakon dvomjesečne pauze zbog problema sa trbušnim mišićima.

Budućnost Voli - Olimpija 76:61 (26:19, 17:17, 13:14, 20:11)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Obradović, Zurapović (BiH), Maričić (Srbija).

Budućnost Voli Kuk 7, Šehović 13 (2-1), Dašić 12 (6-2), Planinić 14 (4-4), Subotić 2, Šihi 2, Vitkovac 10, Popović 1 (2-1), Ivanović 5, Rejnolds 6, Ćapin, Rikić 4.

Olimpija: Marineli 6, Hrovat 2 (2-2), Brodnik, Vučetić, Nikolov 2, Mahkovič 7 (2-1), Omić 17 (1-1), Prepelič 2, Marinović 14 (2-1), Kanačević 11.