Pobjede Klipersa i Sakramenta

Klipersi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.11.2014. 07:45h

Za 18 minuta i 11 sekundi igre, Nikola Mirotić je u porazu svog Čikaga od Sakramenta (103:88) upisao sedam poena (šut iz igre 6-3, sa linije bacanja 3-1), pet skokova i dvije blokade.

Najefikasniji u Čikagu bio je Džimi Batler sa 23 poena, dok je Joakim Noa imao dabl-dabl sa 10 poena i 11 skokova.

U ekipi Sakramenta, koja je stigla do sedme pobjede u sezoni, istakli su se Demarkus Kazins sa 22 poena i 14 skokova (peti uzastopni dabl-dabl), Rudi Gej sa 20 poena, te Daren Kolison sa 17 poena, 12 asistencija i šest skokova.

Čikago je prekinuo niz od šest uzastopnih pobjeda u gostima, a u drugoj uzastopnoj utakmici igrao bez povrijeđenih Derika Rouza i Paua Gasola.

Los Anđeles Klipersi su u gostima savladali Majami 110:93, zahvaljujući dvojcu Blejk Grifin - Kris Pol. Obojica su, naime, ubacili po 26 koševa, a Pol je imao i 12 asistencija, a Grifin sedam skokova.

Dabl-dabl u gostujućoj ekipi upisao je i Deandre Džordan sa 12 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Ubjedljivo najbolji kod Majamija, u čijim redovima četvrtu uzastopnu utakmicu nije bilo Dvejna Vejda zbog povrede tetive, bio je Kris Boš sa 28 poena i sedam skokova.

Prelaznu ocjenu u Majamiju zaslužio je i debitant u NBA karavanu Šabaz Najpijer, koji je meč završio sa 17 koševa, pet uhvaćenih lopti i tri asistencije.

Ekipa iz Los Anđelesa je prvu četvrtinu dobila sa 39:15, a domaćin nakon toga nikako nije uspio da uhvati priključak. Majami je, tako, pretrpio treći uzastopni poraz na svom terenu, prvi put od marta 2011. godine.

Majami - LA Klipers 93:110

Sakramento - Čikago 103:88