Budućnost Voli ubjedljiva protiv Ventspilsa

Izabranike Igora Jovovića publika je ovacijama ispratila sa parketa
7 komentar(a)
Ažurirano: 19.11.2014. 19:39h

Sa kamatom se Budućnost Voli revanširala Ventspilsu za poraz na startu takmičenja, čime je napravila veliki, možda i odlučujući korak ka drugoj fazi Evrokupa.

Svi igrači zaslužuju pohvale za odlučnu igri i pobjedu, ali se mora istaći učinak Omara Kuka.

Odmarao je samo 14 sekundi i to ga nije spiječilo da odigra vrhunski meč. Ubacio je 15 poena (12 u trećoj četvrtini) i imao 16 asistencija i ukradenu loptu.

Upravo je on bio tvorac ključne serije u finišu treće četvrtine kojom su se Podgoričani odlijepili na dvocifrenu razliku i na kraju slavili sa 87:69.

Odlične role imali su Čedomir Vitkovac (13, dvojke 6-5, šest skokova) i Vladimir Dašić (12, 4-4 za dva, devet skokova).

Dvocifreni su bili još Bojan Subotić (11, 5-4 za dva), Suad Šehović (11, trojke 3-2) i Vil Šihi (10), koji je imao dva sjajna zakucavanja.

U poraženom timu najbolji je bio Akeselis Vairogs, koji je svih 16 koševa dao u drugom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme obilježila je igra na mahove oba tima. Prvu značajniju prednost ostvarili su Letonci u 5. minutu, kada je na semaforu stajalo 5:13.

Do kraja prve dionice Budućnost Voli je uspjela da se trgne i uhvati priključak (17:18).

Subotić i Darko Planinić su odveli svoj tim na 21:18, Ventspils je uspio da preokrene (27:28), ali su domaći igrači na odmor otišli sa pet poena viška (46:41).

Igralo se koš za koš na startu drugog dijela, a kod rezultata 52:49, Kuk je zaigrao kao u transu.

Vezao je 12 poena i bio je ključni za seriju 18:7, kojom su „plavi” stigli do 70:56.

Letonci su zaprijetili na startu posljednje četvrtine, ali ih je Kuk smirio trojkom za novu dvocifrenu prednost.

To je natjeralo igrače Ventspilsa na brze šuteve za tri poena, ali im je on zakazao u završnici meča.

To je domaći sastav kaznio na pravi način, povećavao prednost iz napada u napad, a maksimalnih plus 20 (87:67) je bilo na startu posljednjeg minuta, kada je Šihi fenomenalnim zakucavanjem završio akciju u kojoj mu je asistirao Vitkovac.

Da su izabranici Igora Jovovića odigrali zaista dobar meč, pokazuje i činjenica da ih je publika ovacijama ispratila sa parketa.

Budućnost Voli - Ventspils 87:69 (17:18, 29:23, 24:18, 17:10)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Šemeš, Balak (Izrael), Perea (Španija).

Budućnost Voli: Kuk 15 (1-1), Šehović 11 (2-1), Dašić 12 (2-1), Planinić 6 (1-0), Subotić 11 (5-3), Čarapić, Šihi 10 (2-2), Vitkovac 13 (3-3), Popović 9, Ivanović, Ćapin, Rikić.

Ventspils: Barnis 2, Lejasmejers, Kanbergs, Vairogs 16 (1-1), Ate 12 (6-4), Butjankovs 3, Gulbis 14 (3-3), Gražulis, Peiners 3 (4-1), Četmen 9 (4-2), Mejers 2, Grant 8 (6-4).