Vučević blistao u pobjedi Orlanda, sjajna rola Mirotića

4 komentar(a)
Vučević, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 18.11.2014. 08:13h

Crnogorski centar Nikola Vučević postigao 25 poena i uhvatio 14 lopti u pobjedi Orlanda na gostovanju Detroitu - 107:93.

"Ovo je put kojim treba da idemo", prokomentarisao je Vučević, koji je imao šut iz igre 18-10, a 5-5 sa linije slobodnih bacanja.

"Dijelili smo loptu, sjajno se kretali, bili agresivni na svakom dijelu terena. Sve dok igramo tako dobro, nije važno ko postiže koševe", dodao je snažni centar Orlanda.

"Magični" su se razigrali u drugom poluvremenu, posebno u posljednjoj četvrtini, koju su dobili 12 razlike. Vučević je u nastavku "očistio" reket, o čemu govori bilans skokova dva tima u drugom poluvremenu - Orlando 24, Detroit 15. A osim Vučevića, niko u Orlandu nije završio meč sa više od pet skokova.

Orlando polako napreduje na tabeli i sada je u zoni plej-ofa na istoku. "Magični" su 8. na tabeli sa skorom od pet pobjeda i sedam poraza.

Nikola Mirotić je na sjajan način odmijenio povrijeđenog Pau Gasola i dao snažan dorpinos pobjedi Čikaga na gostovanju LA Klipersu. Bivši košarkaš Reala postigao je 12 poena i uhvatio sedam lopti u ubjedljivoj pobjedi 105:89 u "Stepls centru".

"U ovoj ligi morate da igrate sa jakim samopouzdanjem. U protivnom - ne postojite", objasni je recept za pobjedu bez dva ponajbolja igrača (osim Gasola, povrijeđen je i Derik Rouz) trener Čikaga Tim Tibodo.

"Bikovi" su ove sezone dobili svih šest utakmica u gostima.

Veče u NBA ligi obilježio je još jedan košarkaš čije se prezime završava na "ić" - Hrvat Bojan Bogdanović je sa 22 ubačena poena najbolji u Bruklinu protiv Majamija, ali ekipi iz Njujorka to nije pomoglo da prekine niz poraza (četiri).

"Razočaravajuće je kada igrate na svom parketu, a nemate dovoljno enegrije", kazao je trener Bruklina Lajonel Holins.

Derbi je igran u Memfisu gdje su "grizlisi" ugostili Hjuston. Obje ekipe su ušle u meč sa skorom 9:1 i očekivala se neizvjesna borba, ali je umjesto toga viđena apsolutna dominacija Memfisa, koji je tokom meča imao i 36 poena prednosti, a na kraju slavio sa 119:93.

San Antonio nije imao problema protiv Filadelfije - najgore ekipe u ligi, dok je Denver neočekivano slavio u Klivlendu, prekinuvši niz od četiri pobjede Lebrona Džejmsa i drugova.