Porazi Orlanda, Minesote i Čikaga, dalekometna paljba Kavalirsa

Peković igrao sam u prvom poluvremenu zbog problema sa nogom. Kavalirsi dali 19 trojki od čega 11 u prvom poluvremenu protiv Atlante
Džejms, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.11.2014. 07:49h

Orlando nije uspio da iznenadi Vašington, koji je pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu kada je stekao dvocifrenu prednost.

To je za "čarobnjake“ bila sedma pobjeda u sezoni, a za "magične“ sedmi neuspjeh.

Nikola Vučević je opet bio na nivou, ostvario je dabl-dabl učinak sa 14 poena i 11 skokova. Imao je i dvije blokade uz šut iz igre 10-6.

Efikasniji od našeg reprezentativca bio je Tobija Haris (19). U domaćem sastavu sa po 16 koševa najbolji su bili Kris Hamfris i Nene Ilario.

I drugi reprezentativac Crne Gore Nikola Peković nije imao razloga za slavlje.

Njegova Minesota poražena je u meču sa Dalasom.

Gosti su se držali u prvoj četvrtini, a onda su Maveriksi ubacili u veću brzonu, odlijepili se na 63:44 i ostalo je bila stvar rutine.

Peković je na terenu proveo nešto više od 11 minuta, a nije uopšte ulazio u drugom poluvremenu zbog problema sa nogom. Dao je dva poena, uhvatio pet lopti uz jednu asistenciju.

U sedmom porazu "vukova“ od starta sezone najbolji je bio Kevin Martin (34). Dalas je predvodio Monte Elis (30).

Indijana je slavila protiv Čikaga u gostima, a tri igrača su imali po 21 poen - Luis Skola (11 skokova), Solomon Hil (12) i Entoni Džordan Prajs i njima pripada zasluga za četvrti trijumf.

Džim Batler je predvodio Bulse (32), dok je Nikola Mirotić igrao nešto više od pet minuta i ubacio je dva poena.

Klivlend polako hvara ritam - Lebron Džejms i drugovi su protiv Atlante stigli do četvrtog vezanog uspjeha.

Kavalirsi su bili šuterski raspoloženi, posebno u prvom poluvremenu kada su dali 71 poena, a primili 43.

U prva 24 minuta dali su čak 11 trojki (ukupno 19), od čega devet u prvoj četvrtini.

Džejms je dao 32 poena (trojke 5-4, šest skokova, sedam asistencija), a pratio ga je Kajr Irvin (20, četiri trojke).

U poraženom timu najefikasniji je bio Pol Milsap (16).

Poslije devet vetzanih poraza, Sakramento je uspio da konačno savaldao San Antonio.

Najzaslužniji za slavlje Kingsa bili su Demarkus Kazins (25 poena, 10 skokova) i Deren Kolison (19).

U redovima šampiona istakli su se Manu Đinobili (21), Kavi Lenard (16) i Deni Grin (16).