Budućnost Voli slavila u Zadru

Crnogorski šampion četvrtu sezonu uzastopno osvojio bodove u dvorani "Krešimir Ćosić"
4 komentar(a)
Darko Planinić, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 15.11.2014. 20:00h

Budućnost Voli se ekspresno oporavila od ubjedljivog poraza i loše igre u Solunu i stigla je do dva nova boda u ABA ligi.

Crnogorski šampion je slavio u Zadru i stigao do sedme pobjede ove sezone.

Do finiša prve četvrtine igra je bila izjednačena, a onda su se gosti odlijepili i prednost nisu ispuštali do kraja meča.

Domaćin je prijestio, u nekoliko navrata i "duvao za vratom”, ali izabranici Igora Jovovića nisu dozvolili preokret.

Suad Šehović je upisao 17 poena (6-5 za dva, sedam skokova), Bojan Subotić je dodao 13 (6-5 za dva, šest uhvaćenih lopti), a Aleksa Popović 12.

U domaćem timu jednini raspoložen za igru bio je centar Josip Sobin (26, 13 skokova).

Uvodni minuti protekli su u igri koš za koš, a kod rezultata 10:9, Podgoričani prave seriju 11:1 i stižu do prve opipljivije prednosti (11:20), a ista razlika je bila i na kraju prvog kvartala (13:22).

Start drugog perioda pripao je domaćinu, koji je serijom 7:0 prišao na 20:22, a potom i do izjednačenja (26:26), poslije četiri vezana poena Sobina.

Odgovorili su Vladimir Dašić trojkom i Popović, što je omogućilo "plavima” da na odmor odu sa minimalnom prednošću (36:34).

Drugi dio trojkom je otvorio Omar Kuk (39:34) i od tog momenta pa do završetka, prednost Budućnost Volija nije bila manja od pet poena.

Najveće vođstvo „plavi” su imali na početku posljednjem minuta kada je Dašić pogodio iza linije 6,75 metara za plus 15 (73:58).

Naredna dva meča crnogorski šampion igra kući (Olimpija, Solnok), što je idealna prilika da se još više učvrste na vrhu tabele.

Zadar - Budućnost Voli 61:73 (13:22, 21:14, 8:11, 19:26)

Zadar - Dvorana: „Krešimir Ćosić”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Glišić, Juras (Srbija).

Zadar: Bašić 1 (2-1), Šegarić, Ivanov 8, Kraljević 5 (6-3), Šango, Sobin 26 (8-4), Širko, Spalata, Bubalo, Ramljak 12 (4-4), Bošnjak, Florens 9 (3-3).

Budućnost Voli: Kuk 9, Šehović 17 (4-4), Dašić 8 (1-1), Planinić 7 (4-1), Subotić 13 (5-3), Čarapić, Šihi 4 (3-2), Vitkovac 3 (2-1), Popović 12 (2-2), Ćapin, Rikić.