Vučević odličan u pobjedi Orlanda, poraz Pekovićeve Minesote

2 komentar(a)
Pačulija i Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.11.2014. 07:38h

Crnogorski reprezentativci Nikola Vučević i Nikola Peković imali su polovičan ulinak sa svojim timovima u mečevima NBA lige koji su po našem vremenu odigrani u noći između petka i subote.

Orlando je na svom terenu porazio Milvoki 101:85, a Vučević je 33 minuta i osam sekundi igre upisao odličnih 18 poena (za dva poena 11-6, sa linije bacanja 8-6), devet skokova, četiri asistencije te po jednu blokadu i izgubljenu loptu.

Pekovićeva Minesota je, sa druge strane, ubjedljivo poražena u gostima od Nju Orleansa 139:91.

Peković je na parketu proveo nepunih 20 minuta, i za to vrijeme je zabilježio svega po četiri poena (šut iz igre 7-2) i skoka.

Preokret Klivlenda

U jednoj od najzanimljivijih utakmica večeri Klivlend je kao gost pobijedio Boston 122:121. Junak utakmice bio je Lebron Džejms sa 41 košem i sedam asistencija, pri čemu je zabio osam koševa u posljednja dva minuta utakmice.

Boston je na početku posljednje četvrtine imao velikih 19 koševa viška (103-84), ali je Klivlend uspio da preokrene rezultat.

"U trećoj četvrtini smo primili 42 koša što je nedopustivo ukoliko želimo da budemo ozbiljna ekipa. Srećom, u posljednjoj dionici smo popravili utisak", kazao je Džejms, koji se probio na 24. mjesto liste strijelaca u istoriji NBA lige sa 23,360 koševa.

Kajri Irving je, takođe, bio odličan u redovima Klivlenda a 27 koševa i pet asistencija, dok je Kevin Lav dodao 12 koševa i 15 skokova.

U ekipi Bostona najefikasniji su bili Kelki Oljinjuk sa 21 košem, te Džef Grin i Džared Salindžer sa po 19 koševa.

"Ovo nam se nije smjelo dogoditi. Posebno ne posljednji napad, kada smo imali sedam sekundi, a nismo uspjeli da šutnemo", izjavio je trener Bostona Bred Stivens.

Klivlend je sa skorom 4-3 na petom mjestu Istoka, dok Boston drži 11. mjesto s tri pobjede i pet poraza.

Blamaža Brajanta

Pobjeda San Antonija protiv Lejkersa (93:80) nije iznenađenje, ali nemoć jednog od najboljih košarkaša u istoriji NBA lige, Kobija Brajanta, svakako jeste.

Brajant je nedavno, u porazu svog tima od Memfisa (102:107) postao igrač sa najviše promašenih šuteva (13.421) u istoriji najjače lige na svijetu.

Već sjutradan neslavnom rekordu dodao je još 18 promašaja u meču u kojem su Lejkersi izgubili od Nju Orleansa (109:102), da bi poslije jutrošnje utakmice, možda, trebao da se upita - da li je vrijeme za kraj karijere.

Brajant je protiv San Antonija postigao samo devet poena, a iz igre je pogodio samo jednom iz 14 pokušaja!

Indijana - Denver 87:108

Orlando - Milvoki 101:85

Atlanta - Majami 114:103

Boston - Klivlend 121:122

Njujork - Juta 100:102

Nju Orleans - Minesota 139:91

Hjuston - Filadelfija 88:87

Oklahoma siti - Detroit 89:96, nakon produžetka