Debakl Budućnost Volija u Solunu

34 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 12.11.2014. 19:09h

Kada se očekivalo da odigraju možda i najbolje ove sezone i naprave brejk vrijedan plasmana u drugu fazu Evrokupa, košarkaši Budućnost Volija su potpuno podbacili.

Sem uvodna dva, tri minuta, bili su potpuno inferiorni u odnosu na PAOK i prema dešavanjima na terenu moraju biti zadovoljni sa minusom od 20 razlike.

Odbrana je bila loša, kao i napad, sem u posljednjoj četvrtini, kada je već bilo riješeno pitanje pobjednika.

Da se Podgoričanima loše piše, moglo se naslutiti u finišu prve četrtine, kada je PAOK napravio seriju 13:0 i preokrenuo na 20:9.

Od tog momenta prednost je konstantno rasla do maksilanih plus 33 (69:36), koliko je bilo u 32. minutu kada je Mark Karter pogodio trojku.

Nakon toga, Solunjani su smanjili ritam, a "plavi” su uspjeli da ublaže poraz.

Posebno dominantni, igrači PAOK-a su bili u prvom poluvremenu.

Za dva poena su šutirali 68 odsto (16-11) uz 20 skokova i 12 asistencija.

Već tada su imali vođstvo od 39:25, čime su, kasnije se ispostavilo, i riješili pitanje pobjednika.

Sa druge strane, Budućnost Voli je nakon prvih 20 minuta imala svega 45 odfsto šuta za dva poena (11-5) uz samo devet uhvaćenih lopti i čak 10 izgubljenih.

Odsustvo povrijeđenog Džej Ar Rejnoldsa jeste bio hendikep, ali ne može biti opravdanje za blijedo izdanje u Grčkoj.

Vili Šihi je sa 15 poena (12 u posljendjoj četvrtini), predvodio Budućnost Voli, a pratio ga je Čedomir Vitkovac (11).

U domaćoj ekipi najbolji su bili Kater (19), Žulijan Von (16, šut za dva 9-6, sedam skokova), Kevin Lengford (11, osam uhvaćenih lopti) i Kostas Haralampidis (10).

PAOK - Budućnost Voli 80:60 (20:13, 22:12, 21:9, 17:26)

Solun - Dvorana: „PAOK arena”. Gledalaca: 1.600. Sudije: Kjari (Italija), Riter (Njemačka), Rodsand (Norveška).

PAOK: Lengford 11 (2-2), Liapis, Haralampidis 10 (2-2), Karter 19 (1-1), Kakarudis 4 (2-1), Cohlas 3, Dedas 9, Kotas, Odum 3 (2-1), Von 16 (6-4), Salustros 5.

Budućnost Voli: Kuk 5 (1-1), Šehović 5, Čarapić, Planinić 2 (4-2), Subotić 5, Dašić 3 (4-0), Šihi 15 (4-2), Vitkovac 11 (2-1), Popović 6, Ćapin 6, Rikić 2.