Budućnost u seriji: Kol i Bitadze srušili i Gran Kanariju

Nakon Darušafake i Reala, ranije Baskonije, Barselone i CSKA, slavila je i protiv Gran Kanarije, 75:70
8007 pregleda 28 komentar(a)
Noris Kol, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 25.01.2019. 19:02h

Budućnost je ostvarila treću uzastopnu pobjedu, ukupno šestu u Evroligi - nakon Darušafake i Reala, ranije Baskonije, Barselone i CSKA, slavila je i protiv Gran Kanarije, 75:70.

Time su se "plavi" izjednačili sa Gran Kanarijom i Himkijem na tabeli elitnog takmičenja.

Budućnost je meč prelomila u posljednjih pet minuta, a igrala dobro cijelo drugo poluvrijeme.

Opet je Noris Kol bio najefikasniji sa 20 poena, pet asistencija i pet skokova, Goga Bitadze je upisao 16 iz sedam skokova.

U narednom kolu, Budućnost 1. februara gostuje CSKA u Moskvi.

Četvrta četvrtina

Trojka Erla Klarka - 71:63, da li i prelomna za ishod meča.

Noris Kol ima četiri lične greške.

Nikako Budućnost da održi ritam, da iskoristi dobre periode i pretvori ih u konstanto dobru igru - 66:63.

Opet Bitadze, sjajan u drugom poluvremenu, 14 poena - 65:61.

Tri smušena napada Budućnosti, četiri poena Gran Kanarije - 63:61.

Sjajan početak Bitadzea - 63:57.

Budućnost je opet uhvatila napadački ritam - 61:57. Razigrao se i Bitadze...

Treća četvrtina

Vene je upisao pet vezanih poena - 59:57.

Bitadze popravlja promašaj Kola - 57:52. Gruzijac ima 10 poena.

Još jedan trojka Šehovića, ali Španci ne dozvoljavaju domaćinu da se odlijepi - 53:52.

Kol, pa Džekson za tri, prethodno Bitadze - 7:0 serija Budućnosti, 48:45.

Tri faula ima Noris Kol, odavno nema ni njegovih poena...

Vraća Rabaseda, njegov 12. poen - 41:45.

Šehović pogađa trojku, vrlo važnu - 41:42.

Gosti prvi put imaju plus četiri - 40:36.

Gran Kanarija vodi 38:36 nakon 20 minuta.

Loša četvrtina "plavih", samo devet poena za 10 minuta. Ni gosti nisu mnogo bolji, ali su u odbrani bili bolji nego u prvom dijelu.

Noris Kol je ubacio 13 poena, sve u prvoj četvrtini.

Gosti su ubacili osam trojki, a imali sedam ofanzivnih skokova.

Druga četvrtina

Četiri poena zaredom Balvnina, Gran Kanarija je okrenula na 38:36.

Oliver za tri - 33:34.

Košarkaši Budućnosti pogodili su samo jedan šut iz igre za šest minuta i postigli četiri poena.

Loša košarka u drugoj četvrtini - 31:31.

Trojka Markusa Eriksona - 29:29.

Poslije skoro tri minuta poeni "plavih", prvi Džejmsa Bela - 29:26.

Dva minuta, dva poena Gran Kanarije, nijedan Budućnosti - 27:26.

Noris Kol vodi "plave" sa 13 poena.

Prva četvrtina

Plus tri za Budućnost na kraju prve četvrtine - 27:24.

Na obje strane igra se sa mnogo grešaka, ali i u brzom ritmu. Dva poena prednosti za Budućnost 23:21.

Trojka Norisa Kola, pa dva poena za Gran Kanariju. Erl Klark, ipak šutem za dva poena - 17:12.

Gran Kanarija ima već šest ubačenih lopti, četiri pod košem Budućnosti. 12:10 Rabaseda, dva poena za goste.

Trojka gostiju i brza akcija Budućnosti. Slobodno bacanje za rezultat 8:5.

Košarkaši Budućnost Volija od 19 sati dočekuju Gran Kanariju u meču 20. kola Evrolige.

Budućnost ima dva uzastopna trijumfa u elitnom takmičenju, pobijedila je Darušafaku i Real u Morači, u ponedjeljak slavila protiv Cedevite u važnom meču ABA lige i sa mnogo samopouzdanja dočekuje duel sa španskim timom.

Gran Kanarija ima šest pobjeda, jednu više od "plavih", a jednu od tih šest je ostvarila u međusobnom duelu na Kanarskim ostrvima 95:85.