Lovćen silan protiv Primorja, pobjede Sutjeske i Ulcinja

561 pregleda 0 komentar(a)
Sutjeska
Sutjeska

Košarkaši Lovćena deklasirali su večeras na Cetinju ekipu Primorja 101:58 (24:21, 23:17, 29:6, 25:14), u utakmici 11. kola Erste lige.

Interesantno, gosti isu na sredini prve dionice imali prednost od 15:7.

Izabranici Miodraga Kadije upisali su 10. trijumf i zadržali maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja. Tim iz Herceg Novog, sa druge strane, doživjeli su sedmi poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksa Popović sa 16 (imao je i po sedam skokova i asistencija), dok je Nemanja Todorović ubacio 14 poena, uz sedam skokova.

kod Novljana istakli su se Zdravko Bošković i Marko Grković sa po 10 poena.

Pobjede su ostvarili i košarkaši Sutjeske i Ulcinja.

Sutjeska je kao gost savladala Danilovgrad 80:75 (22:19, 23:14, 12:23, 23:19) i upisala sedmi trijumf.

Nikšićani su u prvom poluvremenu imali dvocifrenu prednost, ali su Danilovgrađani uspjeli da u posljednjih 10 minuta uđu sa samo poenom zaostatka (56:57), a onda i da izjednače na 60:60. Ipak, iskusniji i kvaliteniji gosti su u finišu otklonili sve dileme oko pobjednika.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Boris Lalović, Miloš Vujović i Draško Knežević sa po 15 poena.

U timu Danilovgrada 20 poena postigao je Nikola Lalić, a 15-godišnji Đorđe Jovanović dodao je 16.

Ulcinj je pred svojim navijačima bio ubjedljiv protiv Studentskog centra 90:64 (23:19, 23:13, 19:17, 25:15).

Najefikasniji kod domaćih bio je Amerikanac Brajs Džons sa 20 poena, Petar Kusovac je meč završio sa 19 i 10 skokova.

U redovima Studentskog centra najbolji su bili Milić Starovlah sa 20 poena i Mihailo Radunović sa 17 poena i 12 skokova.

U posljednjem meču ovog kola sjutra će u Rožajama igrati Ibar i Jedinstvo (17).