Mirotić je postigao pet poena i imao je sedam defanzivnih skokova za 15 minuta
6 komentar(a)
Nikola Mirotić, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.10.2014. 07:40h

Za razliku od mečeva u pretsezoni najjače košarkaške lige, crnogorski centar Nikola Peković je odigrao partiju za zaborav na otvaranju ligaškog dijela takmičenja. Peković je postigao samo pet poena za 28.46 minuta na terenu njegove Minesote na gostovanju Memfisu. Peković je upisao i asistencioju uz osam skokova, po četiri u defanzivi i ofanzivi, ali je imao očajan šut iz igre, tek dva od devet pokušaja. Sa druge strane blistao je španski centar u Memfisu, Mark Gasol, koji je postigao 32 koša.

Za razliku od Pekovića, njegov imenjak Mirotić je sjajno debitovao u pobjedi Čikaga na gostovanju Njujorku. I Mirotić je upisao pet poena, ali uz samo promašen šut (1/2 za tri, slobodna bacanja 2:2), imao je asistenciju i sedam defanzivnih skokova za tek nešto više od 15 minuta na parketu.

A veče u NBA obilježio je povratak ikone svjetske košrarke Kobi Brajanta, ali ni njegovih 31 poena nijesu spasili oslabljene Lejkerse poraza u Finiksu.

Rezultati: Šarlot - Milvoki 108:106 produžetak 100:100, Indijana - Filadelfija 103:91, Boston -Bruklin 121:105, Majami - Vašington 107:95, Toronto - Atlanta 109:102, Memfis - MInesota 105:101, Njujork - Čikago 80:104, Denver - Detroit 89:79, Juta - Hjuston93:104, Finiks - LA Lejkers 119:99, Sakramentno - Golden stejt 77:95, Portland - Oklahoma 106:89.