Medveščak bolji od Budućnost Volkana

Podgoričanke gubili 15 razlike, stigle do izjednačenja, ali ne i, nažalost, do trijumfa
1 komentar(a)
Budućnost Volkano, Foto: Vijesti
Ažurirano: 29.10.2014. 20:04h

Košarkašice Budućnost Volkana poražene su od Medveščaka u samoj završnici meča.

U 37. minutu semafor je pokazivao 63:63, ali su u finišu Zagrepčanke bile koncentrisanije Ivi Borović (19) i Ivani Tikvić (17, 16 skokova) upisale prva dva boda.

Sredinom druge četvrtine domaći sastav je imao 15 poena viška (31:16), ali su izabranice Gorana Boškovića u nastavku topile minus i stigle do izjednačenja.

Nažalost, snage za potpuni preoket nisu imale.

Irena Matović je bila najbolju u redovima Podgoričanki sa dabl-dabl učinkom (20, 11 skokova), a dvocifrene je bila i Šanasa Sanders (16).

Medveščak - Budućnost Volkano 71:65 (21:16, 18:17, 16:16, 16:18)

Zagreb - Dvorana: “Pešćenica”. Gledalaca: 100. Sudije: Poljanšek, Cešek, Vuga (Slovenija).

Medveščak: Begić 10, Perić 2, Džankić 9, Tikvić 17, Borović 19, Seda 4, Todorić, Šegota, Majstorović 10, Petrak, Uzelac, Livajušić.

Budućnost Volkano: Popović 7, Vučetić 4, Dobrović 6, Sanders 16, Radović, Matović 20, Mujović 6, Bajić 4, Mugoša, Teri 4, Vujačić, Živaljević.