Budućnost Voli slavila u Poljskoj

Do prvog trijumfa, Podgoričani došli sjajnim šutom za tri poena (55 odsto / 28-15)
19 komentar(a)
Budućnost Voli-Cibona, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 29.10.2014. 18:59h

Budućnost Voli se iz Poljske vraća punih kofera. U najvažnijem meču u dosadašnjem dijelu Evrokupa, crnogorski šampion je prikazao sjajnu igri i sasvim zasluženo stigao do prve pobjede.

Vodio je tokom većeg dijela meča i samo sredinom posljednje dionice Zjelona Gora je zaprijetila, ali su Suad Šehović i Džej Ar Rejnolds trojkama otklonilio sve dileme oko konačnog ishoda.

Imponovao je šut za tri poena Podgoričana od 55 odsto (28-15) i tu leži ključ uspjeha.

Ovom pobjedom, „plavi” su ponovo stekli realne šanse da se nađu među četiri najbolja tima, koja prolaze u drugu fazu.

Prva četvrtina donijela je izjednačenu igru, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali su Podgoričani ipak stekli minimalnu prednost (17:16).

Prvu značajniju prednost gosti su stekli u 14. minutu, kada je Vili Šihi pogodio iza linije 6,75 metara za 28:22.

Od tog momenta Budućnost Voli nije ispuštala vođstvo, a do odlaska na odmor ono je povećano jna 13 poena (47:34).

Krenuli su gosti mnogo bolje u nastvaku i prednost je konstantno rasla, pa je u 25. minutu semafor pokazivao 43:59.

Kod tog rezultata došlo je do malog incidenta. Poslije jednog koša, verbalni duel imali su Vladimir Dašić i Adam Hričanjuk, a sve je prekunio Kvinton Hosli hvatanjem za vrat našeg igrača.

Sudije nisu imale dilemu, Amerikanac je isključen, a ubrzo je u svlačionicu morao i Dašić.

Poslije poena sa penala, dizanjem prsta se „zahvalio” publici, pa je i on isključen.

To je malo podiglo domaćina, koji je napravio seeriju 6:0 i smanjio na 50:60.

Da se previše ne nadaju, jasno im je pokazao trojkom Omar Kuk, a potom je pogodio i Bojan Subotić za 66:52.

Start posljednje četvrtine pripao je Poljacima, koji su serijom 8:2 u 35. minutu prišli na 73:67, što je nagovještavalo uzbudljiv finiš.

Međutim, Šehović i Rejnolds su pogodili trojke za novu dvocifrenu prednost i rutinski završetak meča.

Najveću prednost Budućnost Voli je imala na isteku 39. minuta, kada je Rejnolds dao novu trojku za 90:72...

Darko Planinić je meč okončao sa 16 poena, a dvocifreni su još bili Suad Šehović (17, trojke 8-5), Džej Ar Rejnolds (17, trojke 4-3), Bojan Subotić (11) i Omar Kuk (10). U poraženom timu najbolji je bio Adam Hričanjuk (13).

Zjelona Gora - Budućnost Voli 76:90 (16:17, 18:30, 25:22, 17:21)

Zjelona Gora - Dvorana: Centar za sport i rekreaciju. Gledalaca: 3.000. Sudije: Jasevičijus (Litvanija), Kartal (Turska), Ovinov (Rusija).

Zjelona Gora: Pelka, Sel 12, Trotman 12 (4-4), Bart 11 (4-2), Kanas, Hosli 7 (4-3), Kučarek 4 (2-1), Džonson 4, Hričanjuk 13 (4-4), Zamojski 2 (1-0), Kočarek 11 (2-1).

Budućnost Voli: Kuk 10 (2-1), Šehović 17 (2-2), Dašić 5 (1-1), Planinić 16 (3-2), Subotić 11 (4-3), Čarapić, Šihi 8 (2-1), Vitkovac 3 (1-1), Popović, Rejnolds 17, Ćapin 3, Rikić.