Košarkaši Oklahoma Sitija slavili na domaćem parketu u derbiju protiv Milvokija
4005 pregleda 0 komentar(a)
Dončić, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.01.2019. 06:18h

Košarkaši Orlanda vodili su nepuna 44 minuta na gostovanju Hjustonu, ali ni to nije bilo dovoljno za iznenađenje u Teksasu.

Hjuston je slavio rezultatom 103:98, a Nikola Vučević je u redovima Medžika upisao novi dabl-dabl sa 19 koševa, 17 uhvaćenih lopti i pet asistencija.

Džejms Harden je sa 40 poena, 11 skokova i šest dodavanja "štrikirao" i 23. utakmicu u nizu sa 30 ili više koševa, a domaće navijače obradovao je povratak Krisa Pola, koji je za 25 minuta na parketu ubacio 12 poena, uz pet skokova, šest asistencija i tri ukradene lopte.

Tandem Oklahoma Sitija, Pol Džordž - Rasel Vestbruk, pokazao se kao preveliki zalogaj za Milvoki, koji je na gostovanje Tanderu otišao kao najbolji tim Istočne konferencije.

Džordž je u petoj uzastopnoj pobjedi svog tima (118-112) ubacio 36 poena, dok je Vestbruk upisao treći uzastopni tripl-dabl, sa po 13 koševa i uhvaćenih lopti, uz 11 asistencija.

Janis Adetokumbo je meč završio sa 27 koševa, ali je loše prvo poluvrijeme Grka, u kojem je postigao svega tri poena, bilo odskočna daska za domaće da dođu do važne pobjede.

Dalas je na svom parketu poražen od Toronta, 120-123. Luka Dončić je upisao drugi tripl-dabl i odgirao najefikasniju partiju u dosadašnjoj NBA karijeri, sa 35 koševa, 12 skokova i 10 asistencija.

Slovenac je postao i najmlađi igrač u istoriji lige koji je u tripl-dabl učinku imao najmanje 30 poena. Prethodni rekord iz 2005. je postavio tada 20-godišnji Lebron Džejms.

Kavaj Lenard je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 33 poena, odigravši 22. utakmicu u nizu sa najmanje 20 postignutih koševa.

Ostali rezultati:

LA Klipers - Sakramento 122-108; Čikago - Klivlend 101-104; San Antonio - Vašington 132-119; Minesota - Juta 111-125; Njujork - Majami 97-106; LA Lejkers - Finiks 116-102.