Dubljević se vratio nakon pet mjeseci

Dubljević je bio van terena od 31. maja, kada je odigrao drugi meč četvrtfinala plej-ofa Endesa lige protiv Kahasola. Morao je na operaciju ramena, koje ga je dugo mučilo, pa je preskočio i kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.
3 komentar(a)
Bojan Dubljević, Foto: Www.zonadostres.com
Ažurirano: 27.10.2014. 09:29h

Nakon gotovo pet mjeseci, Bojan Dubljević je ponovo na terenu - centar crnogorske košarkaške reprezentacije je zaigrao za Valensiju u pobjedi nad Estudijantesom (84:67).

Bivši igrač Sutjeske, Lovćena i Budućnosti je za 12 minuta i 40 sekundi upisao devet poena (4-2 za dva, 2-1 za tri, bacanja 2-2), četiri skoka i po jednu asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu.

Osim njega, na terenima širom Španije su juče nastupila još četvorica Crnogoraca.

Najbolji utisak je ostavio Blagota Sekulić, koji je u porazu svog Iberostar Kanarijasa od njegovog bivšeg kluba, Real Madrida (82:93), bio treći poenter (21), a prvi skakač kola (13). Ujedno je i treći po rejting poenima (29).

Na listi najboljih je i Nemanja Radović, kojeg je 10 uhvaćenih lopti stavilo na 2. mjesto skakača. Bivši igrač Centra, Mornara, Budućnosti, Vršca, Drame i Mega Vizure je dodao i 12 koševa u pobjedi Mursije nad Kahasolom (96:68).

Vladimir Golubović je upisao šest pogodaka i osam puta bio najviši pod obručima u trijumfu do sada nepogrješive Unikahe na gostovanju Gran Kanariji (74:67), a Bilbao je u Vitoriji izgubio baskijski derbi od Laboral Kuće (86:74).

Goste nije mogao da spasi poraza Marko Todorović, koji je počeo meč u startnoj petorci i za manje od 18 minuta imao osam poena i četiri skoka.