"Vučice" bolje od Triglava

56 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost Volkano, Foto: Vijesti
Ažurirano: 26.10.2014. 20:47h

Teže nego što to rezultat pokazuje, košarkašice Budućnost Volkana savladale su Triglav i upisale prve bodove u Regionalnoj ligi.

U prvom poluvremenu “vučice” su dominirale, u jednom trenutku su imale i 21 poena viška (36:21) i činilo se da Slovenkama prijeti debakl.

Međutim, u nastavku su domaće igračice potpuno pale u igri, što je Triglav iskoristio i polako topio prednost.

Dva i po minuta prije kraja Slovenke su prišle na 64:60 i imale napada, ali su Podgoričanke u završnici bile mirne i spriječile su potpuni preokret.

"Prva pobjeda u sezoni. U drugom poluvrijemenu je došlo do pada koncentracije mojih igračica, ali smo ipak uspjeli da utakmicu privedemo kraju”, istakao je Goran Bošković, trener Podgoričanki.

Irena Matović je dala 22 poena uz devet uhvaćenih lopti, a odlična je bila Šanasa Sanders (20).

U poraženom timu istakla se Živa Zdolšek (18, sedam uhvaćenih lopti).

Budućnost Volkano - Triglav 71:62 (22:12, 16:8, 18:20, 15:22)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Kralj, Čavara, Karović (BiH).

Budućnost Volkano: J. Popović 5, Vučetić 10, Živaljević, Vujačić, Matović 22, Mujović 3, Bajić 2, Dobrović, Mugoša, M. Popović, Sanders 20, Teri 9.

Triglav: Zolšek 18, Mićunović 3, Meden 2, Jevtović 3, Jelenc 4, Zibert 3, Mitić 2, Pirsič 14, Jokobčić 8, Seničar 1, Zalar 4.