Budućnost Voli se poigravala sa Levskim

Gosti su odigrali možda i najbolji meč od početka sezone, prosto su se poigravali sa domaćinom koji mora da bude zadovoljan sa konačnih -17
70 pregleda 15 komentar(a)
Omar Kuk, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 19.10.2014. 16:59h

Fenomelna igra Budućnost Volija u Sofiji. Održali su „plavi” čas košarke domaćoj ekipi koja je samo u uvodnim minutama meča bila ravnopravan rival.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je na terenu postojao samo jedan tim i prema viđenom na parketu dvorane „Univerzijada”, Bugari moraju biti zadovoljni sa konačnih -17.

Imponovala je mirna, sigurna igra gostiju u napadu, odlična odbrana (izuzev prve četvrtine) i ovo je sigurno najbolja partija u dosadašnjem dijelu sezone.

Meč je otvoren sa po dvije trojke, a prvu značajniju prednost Podgoričani su stekli u 7. minutu, kada je Čedomir Vitkovac pogodio dva bacanja za 21:13.

Pad koncentracije u završnici prve dionice, omogućio je Levskom da priđe na minus dva (25:27).

Drugu dionicu trojkom je otvorio Džej Ar Rejnolds, potom jepogodio tri bacanja, a Darko Planinić mu se pridružio za prvu dvocifrenu prednost (25:35).

Od tog momenta, pa do 18. minuta prewdnost je bila dvocifrena, a onda je Vitkovac prigovorio sudijama nakon jednog dosuđenog faula, pa su mu suđenje dvije tehničke i za njega je meč već tada bio završen.

Bugari su to iskoristili, Dimitar Angelov je pogodio četiri od pet bacanja i smanjili zaostatak.

Da prednost ne bude manja od 10 razlike na poluvremenu, potrudio se Rejnolds, koji je ubacio novu trojku (53:39). Već tada je bilo jasno da će gosti osvojiti dva boda.

U nastavku meča potpuna dominacija Budućnost Volija. Jedina dilema je bila sa koliko razlike će meč biti završen.

Prednost Podgoričana se kretala do plus 25 (74:49), koliko je bilo u 28. minutu, kada je poentirao Vladimir Dašić.

Pred posljednjih 10 minuta „plavi” su imali 20 poena viška i zbog toga su malo smanjili ritam.

I pored toga prednost se nije spuštala ispod 15 razlike, a posljednje minutwe meča odigrali su talentovani Ognjen Čarapić i Mihailo Radunović, ali nisu imali sreće da se upišu poene.

Još jednu odličnu partiju prikazao je Bojan Subotić, koji je ubacio 18 poena (8-6 za dva) uz sedam skokova i po tri asistencije i ukradene lopte.

Kapiten Suad Šehović je ubacio 17 (trojke 4-3), a Rejnolds je dodao 14 (trojke 4-3).

U poraženom timu najbolji je bio Miljan Pupović (16, šest skokova), a Pavlin Ivanov je dao 13.

Levski - Budućnost Voli 75:92 (25:27, 14:26, 20:26, 16:13)

Sofija - Dvorana: „Univerzijada”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Belošević, Jovičić (Srbija), Mitrovski (Makedonija).

Levski: Karamfilov 2, Angelov 9 (9-7), Simeonov 6 (2-2), Pavlin Ivanov 13 (4-2), Pavel Ivanov 11 (1-1), Pupović 16 (2-1), Varbanov 7 (1-1), Zaharijev, Dimitrov 3, Đuroski 5, Gaidađijev 3.

Budućnost Voli: Kuk 11 (4-3), Šehović 17 (4-4), Dašić 10 (3-3), Planinić 8, Subotić 18 (9-6), Radunović, Čarašić, Šihi, Vitkovac 4 (2-2), Popović 8 (2-1), Rejnolds 14 (3-3), Ćapin 2.