Vučević odličan u pobjedi Orlanda

Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.10.2014. 09:16h

Nikola Vučević imao je odličan učinak u pobjedi Orlanda protiv Detroita 99:87, u meču predsezone NBA lige.

Za skoro 35 minuta igre, Vučević je zabilježio 18 poena (šut iz igre 19-8, sa linije bacanja 2-2) i sedam skokova, a imao je i dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Minesota je kod kuće poražena od Milvokija 105:98, Nikola Pekovi9ć je za 19 minuta igre upisao četiri poena (šut iz igre 5-1, sa linije bacanja 4-2), šest skokova i dvije asistencije.

Poslije četiri pobjede, Klivlend je doživio prvi poraz u pripremnom periodu od kako se u klub vratio Lebron Džejms.

Bolji od Kavalirsa, i to usred Klivlenda, bio je Dalas koji je domaćina savladao sa 108:102. Najzaslužnji za pobjedu Dalasa bio je trio Čendler Parsons, Džamir Nelson, Dirk Novicki. Prva dvojica su protivniku ubacili po 19 koševa, dok je njemački reprezentativac utakmicu završio sa 16 poena i devet skokova.

U poraženom Klivlendu istakli su se Kajri Irving sa 23, Tristan Tompson sa 17 i Džejms sa 12 koševa. Tompson je, pritom, bio najbolji skakač meča sa 11 uhvaćenih lopti.

Majami je, pak, ostvario prvu pobjedu u predsezoni od odlaska Lebrona Džejmsa. Bivši šampion NBA lige pobijedio je Golden Stejt sa 115:108, zahvaljujući prije svih Krisu Bošu koji je postigao 21 koš i sedam puta bio najviši u skoku.

Po 19 u pobjedničkom timu ubacili su Luol Deng i Šon Vilijams.

Među poraženim "ratnicima" odskočio je Klej Tompson sa 29 poena.

Vašington - Šarlot 86:96

L.A. Klipers - Juta 101:97

Portland - Makabi Haifa 121:74

Majami - Golden Stejt 115:108

Oklahoma - Toronto 90:109

Minesota - Milvoki 98:105

Memfis - Flamengo 112:72

Klivlend - Dalas 102:108