Pobjeda Zvezde, težak poraz Partizana

54 pregleda 0 komentar(a)
ABA liga logo, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 11.10.2014. 21:47h

Košarkaši Crvene zvezde upisali su i treću uzastopnu pobjedu u Jadranskoj ligi, pošto su večeras u Beogradu pobijedili Olimpiju sa 73:65 (14:17, 19:11, 28:10, 12:27).

Zvezda je vodila skoro sve vrijeme, ali je prvo poluvreme bilo ujednačeno. Crveno-bijeli su furiozno počeli drugo poluvreme, napravili seriju 20:3 i stekli ubjedljivu prednost.

Olimpija je, međutim, u završnici uspjela da priđe na šest poena zaostatka, ali je Zvezda sačuvala pobjedu.

Beogradski tim predvodio je Boban Marjanović sa 15 poena i 14 skokova. Čarls Dženkins završio je meč sa 13 poena. Najefikasniji u Olimpiji bio je Mirza Begić sa 23 poena.

Za razliku od Zvezde, poraz je doživio drugi beogradski tim, Partizan, koji je ubjedljivo izgubio na gostovanju u Zagrebu od Cedevite 70:50 (17:13, 12:11, 17:11, 24:15).

Ovo je Cedeviti bila prva pobjeda, a Partizanu drugi poraz. Zagrebački tim je sve vrijeme bio u prednosti. Partizan je početkom drugog poluvremena u dva navrata prilazio na dva poena zaostatka, ali nije uspio da napravi preokret.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Miro Bilan sa 13 poena, a po 11 su ubacili Tomislav Zubčić i Fran Pilepić. U timu Partizana po 10 poena postigli su Edo Murić i Djorđe Gagić.

Partizan je na ovom meču bio lišen usluga suspendovanog trenera Duška Vujoševića, pa je ekipu predvodio Velimir Gašić.

Najzad, Solnok je na svom terenu savladao Igokeu sa 63:60 (14:8, 15:15, 18:12, 16:25).

Junak trijumfa mađarske ekipe bio je David Vojvoda koji je postigao pobjedonosnu trojku u posljednjoj sekundi utakmice.

Srpski košarkaš Stefan Sinovec sa 16 poena bio je najefikasniji igrač Solnoka, dok je Igokeu predvodio Đorđe Drenovac sa 12 poena.

Solnoku je ovo druga pobjeda u regionalnom takmičenju, dok je Igokea zabilježila treći poraz.

Ostali mečevi igraju se sjutra, a Budućnost Voli od 21 sat dočekuje MZT Skoplje.