Najefikasniji u redovima našeg šampiona bio je Aleksa Popović (17), a pratio ga je Suad Šehović 10
4 komentar(a)
Aleksandar Ćapin i Bobi Dikson, Foto: Pinar Karšijaka
Ažurirano: 25.09.2014. 18:16h

Karšijaka je bila prejaka za Budućnost Voli u prvom kolu “Pinar kupa 2014”.

Naš šampion je bio ravnopravan rival u prvoj četvrtini, a kada je domaći sastav na startu druge napravio seriju 10:0 za 27:16, mogao se naslutiti konačan pobjednik.

Od tog momenta, četa Ufuka Saridže je kontrolisala dešavanja na teren, a na poluvremenu je bilo 45:27.

Do kraja je jedina dilema bila sa koliko razlike će meč biti završen. Domaći sastav je u nekoliko navrata imao 20 poena porednosti.

Najefikasniji kod Budućnost Volija bio je Aleksa Popović sa 17 poena (dvojke 7-5, trojke 2-2) a dvocifren je bio i Suad Šehović (10, pet skokova).

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Kenet Gabrijel (15, 10 skokova) i Di Džej Struberi (14).

U drugom meču, Trabzon je savladao Šarlrou 85:71 (20:26, 25:19, 24:7, 16:19).

Danas Budućnost Voli igra sa Šarlroom (16), a potom će na teren Karšijaka i Trabzon (18).

Karšijaka - Budućnost Voli 79:63 (17:16, 28:11, 20:18, 14:18)

Izmir - Dvorana: „Karšijaka arena”. Gledalaca: 300. Sudije: Jilmaz, Jazičioglu, Ciner (Turska).

Karšijaka: Mutlu 2, Palasios 12, Haršek 5, Strouberi 14, Koč, Dikson 12, Celep 5, Sonsirma 4, Gabriel 15, Altaj, Diebler 7, Senturk 3.

Budućnost Voli: Šehović 10, Dašić 2, Planinić 6, Subotić 8, Mijatović, Šihi 8, Vitkovac 3, Baćović, Popović 17, Rejnolds 7, Ćapin 2, Rikić.