Budućnost Voli i Zadar u finalu Memorijala “Ljubo Jovanović”

Šampion Crne Gore se namučio protiv Sutjeske, a trojku za pobjedu postigao je Čedomir Vitkovac 15 sekundi prije kraja, i to od table. Na kraju je bilo 65:60 (17:14, 16:11, 18:18, 14:17).
5 komentar(a)
Ažurirano: 11.09.2014. 20:08h

Prema očekivanjima, Budućnost Voli i Zadar će igrati u finalu Memorijalnog turnira “Ljubo Jovanović”.

Crnogorski šampion je uz dosta muke savladao Sutjesku, koja je se predstavila u odličnom izdanju.

Kada je u Suad Šehović pogodio za plus 12 (55:43) u 31. minutu, činilo se da je meč riješen.

Međutim, ekipa Dušana Dubljevića se nije predavala, zaigrala je mnogo bolje u tim trenucima i serijom 12:0 sredinom posljednje četvrtine stigla do izjednačenja (35:35).

Ušlo se u neizvjesnu završnicu. Prednost Podgoričanima donio je Šehovića, a potom su Nikola Pavlićević i Nemanja Vranješ promašili trojke za preokret.

Tačku na trijumf Budućnost Volija stavio je Čedomir Vitkovac, trojkom od tablu 15 sekundi prije kraja meča.

Vitkovac je sa 14 poena i osam skokova bio najbolji u pobjedničkom timu, a dvocifren je još bio Darko Planinić (11, 6-5 za dva). U redovima Nikšićana najefikasniji su bili Vranješ (18) i Nemanja Arsić (11).

Zadar je, sa druge strane, daleko lakše izašao na kraj sa Teodom. Tivćani su poveli 7:2, a ekipa Ante Nazora je odgovorila serijom 9:0 za 11:7.

Od tog trenutka hrvatski tim nije ispuštao prednost. Razlika je rasla iz minuta u minut, a maksimalnih plus 25 (63:38, 65:40) Zadrani su imali u 30. i 31. minut.

Poslije toga, Nazor je ukazao šansu svim igračima, a Teodo je to iskoristio i ublažio poraz.

Ive Ivanov je bio najbolji akter meča sa 24 poena, od čega 16 u trećoj četvrtini. Henrik Širok je dodao 13 (trojke 4-3), a Džejms Florens 12 (10 u prvoj četvrtini).

Kod Teoda tri igrača su imala dvocifren broj poena - Nikola Ljujić (14), Srđan Subotić (14) i Vladan Jocović (14).

Finale se igra u petak od 17 sati, a dva časa ranije na programu je duel za treće mjesto.

Budućnost Voli - Sutjeska 65:60 (17:14, 16:11, 18:18, 14:17)

Podgorica - Dvorana: "Morača". Gledalaca: 200. Sudije: Šutulović, Jokić (Podgorica), Vojinović (Nikšić).

Budućnost Voli: Šehović 7, Dašić 6, Planinić 11, Subotić 5, Čarapić, Šihi 6, Vitkovac 14, Popović 2, Ivanović 2, Rejnolds 4, Ćapin 4, Rikić 4.

Sutjeska: Pavlićević 10, Đurović 1, Kovač 2, Vuković, Čvorović, Vujović, Ilić 4, Arsić 11, Žižić 5, Ljujić 9, Bošković, Vranješ 18.

Teodo - Zadar 62:78 (16:21, 11:11:14, 11:28, 24:15)

Podgorica - Dvorana: "Morača". Gledalaca: 100. Sudije: Dragojević, Koljenšić (Podgorica), Rutešić (Nikšić).

Teodo: Krivokapić 5, Pejović 2, Lončar 2, Pekić 5, Ljujić 15, Bošković, Subotić 14, Jocović 14, Džonson 5, Ivanović, Starovlah, Kasalica.

Zadar: Bašić 4, Segarić 3, Ivanov 24, Kraljević 4, Vraneš, Šango 4, Sobin 10, Širko 13, Špaleta, Ramljak 4, Florens 12, Jurica.