Srbija ubjedljiva protiv Irana za osminu finala

Srpski košarkaši u trećem meču na SP savladali Irance i došli do drugog trijumfa
16 komentar(a)
Nemanja Bjelica, Foto: Novosti.rs
Ažurirano: 01.09.2014. 15:40h

Srbija je samo u prvom poluvremenu imala problema sa Iranom, nastavak je bio igra mačke i miša - jedan od favorita u grupi A je slavio sa 83:70.

"Orlovi" su nakon prvih 20 minuta imali plus četiri (42:38), a onda su odličnom odbranom dozvoli rivalu svega 13 poena u trećoj dionici kada je i pobjednik riješen (na kraju tog dijela igre rezultat je bio 67:51).

U srpskom timu, koji je ovim trijumfom obezbijedio plasman u osminu finala, ni danas nije bilo Nenada Krstića.

Nemanja Bjelica je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18 poena i 10 skokova, dva manje je upisao Bogdan Bogdanović, a Miroslav Raduljica 13...

Hamed Hadadi, nekadašnji NBA košarkaš, predvodio je Iran sa 29 koševa uz samo dva promašaja iz igre (12-10).

Naredni meč Srbija igra u srijedu od 18 časova kada je protivnik Brazil.